Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Eylül 2021

  Güçlü başlangıçlar sonrası durgun ilerleyen haftada, kripto para piyasaları 2 Eylül Perşembe günü yeşile büründü. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yeniden 50 bin dolar üzerini test etmesi ve beraberinde altcoin piyasasının yukarı yönlü hareketlenmesi, piyasalardaki ralli beklentilerini güçlendirdi. Bitcoin, elde ettiği yükseliş sonrası 50 bin dolar desteğini korumak için fiyat mücadelesi veriyor.

  2 Eylül Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin piyasasını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2016-2018 yılları arasında ponzi şeması ile on binlerce kullanıcısını mağdur eden BitConnect organizasyonuna, BitConnect kurucusu Satishs Kumbhani’ye ve ABD’li organizatör Glenn Arcaro’ya “dolandırıcılık suçlamaları” iddiasıyla dava açtı. SEC, organizasyonu ponzi şeması olmakla suçluyor.

  Avustralya Merkez Bankası, Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında 3 ülkenin merkez bankalarıyla bir araya gelerek uluslararası işlemlerde kullanılabilecek bir merkez bankası dijital parası (CBDC) çalışmasına başladıklarını duyurdu. Avustralya ile birlikte bu oluşumda Güney Afrika, Malezya ve Singapur yer alacak.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, borsanın ABD kolu olan Binance US’nin 3 yıl içinde halka arz olabileceğini açıkladı. Zhao, açıklamasında Binance US’ın bu konuda Coinbase’in izinden gideceğini söyledi.

  Galatasaray, “Türkiye’nin ilk spor kulübü NFT koleksiyonunu” duyurdu. “Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu” adıyla ilk olarak 1 Ekim’de arz edilecek olan NFT koleksiyonunda Galatasaray’ın en önemli anlarının görselleri ve videoları yer alacak. Bu konuda Galatasaray, Shirtum ve Capital Block ile işbirliği yaptı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bitcoin, 2 Eylül Perşembe günü elde ettiği yükselişlerle birlikte 1 hafta aradan sonra bir kez daha 50 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Güne 48 bin 844 dolar seviyesinde giriş yapan BTC, gün içinde en yüksek 50 bin 365 dolar seviyesini, en düşük ise 48 bin 633 dolar seviyesini gördü.

  Altcoinler kanadında ise günün en önemli hamlesi ise piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi olan Cardano’dan (ADA) geldi. Güne 2,8690 dolar seviyesinde başlayan ADA, gün içinde en yüksek 3,0990 dolar seviyesini gördü. Bu seviye aynı zamanda ADA için tüm zamanların fiyat rekoru olarak kaydedildi. ADA gün içinde en düşük ise 2,8360 dolar seviyesini test etti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle