Ünlü sunucu ETH tavrını değiştirdi! Artık yatırım yapmayacak

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), The B Word konferansından sonra yeşil grafikler çizmeye başladı. BTC’deki bu pozitif hareketlilik Ethereum’a (ETH) da yansıdı. 2 bin dolar barajını aşan ETH için bu artışlar ile olumlu yorumlar gelmeye başlamışken, ünlü sunucu Jim Cramer ise artık daha fazla Ethereum almayacağını açıklayarak dikkat çekti.

  Kripto para piyasaları son dönemlerde inişli çıkışlı grafikler çizmeye devam ediyor. Mayıs ayından sonra oldukça kötü performanslar sergileyen Bitcoin (BTC) ile birlikte bu düşüş akımına katılan birçok kripto para birimi, Bitcoin’in son dönemlerde yeşil grafikler çizmeye başlaması ile birlikte yükseliş sinyalleri sergiledi. Özellikle The B Word konferansından sonra yukarı yönlü hareket eden BTC, beraberinde önde gelen birçok altcoini de benzer şekilde etkiledi. Bu yukarı yönlü hareketliliklerden etkilenen Ethereum (ETH) da sonunda 2 bin dolar barajını aştı.

  ETH İçin Boğa Koşusu Beklentileri

  Yükseliş eğiliminde hareket eden Ethereum, haliyle yatırımcıları da heyecanlandırmaya başladı. Ancak bu son yükselişlerden de öncesinde Ethereum destekçileri, ETH’de ciddi bir sıçrayış beklentisine zaten girmiş durumdaydı. Son dönemlerde gelen artışlar, bu beklentileri güçlendirirken gündeme ETH için yeni bir boğa koşusu ihtimali gündeme gelmeye başladı. Kripto para piyasalarında birçok yatırımcı ETH hayranlığı beslemeye başladı ve bu durum piyasalardaki beklentilere de yansıyor.

  Cramer Kısa Süre Önce BTC Yerine ETH Tercih Etmeye Başlamıştı

  ABD yapımlı Mad Money Show programının sunucusu Jim Cramer da uzun süre önce BTC destekçisi olarak gündeme geldikten sonra, kısa süre önce yatırım tercihini BTC yerine ETH’den yana kullandığını açıklamıştı. ETH’ye karşı artan desteklerde Cramer’in bu tavrı haliyle şaşkınlık oluşturmamıştı. Ancak son dönemlerde ETH yeniden yükseliş sinyalleri vermeye başlamışken, Cramer’in bu tavrını değiştirmesi bir şaşkınlık yarattı.

  Jim Cramer Neden ETH Tavrını Değiştirmiş Olabilir?

  Jim Cramer Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında “Ethereum yatırımlarım hala elimde ama Ethereum’a yeni yatırım yapmayacağım” sözlerini dile getirdi. Birçok analist, Cramer’in neden böyle bir karar aldığı üzerinde yorumlarını dile getiriyor. Birçok analiste göre Cramer, ETH fiyatındaki toparlanma sinyallerine rağmen ETH yatırımı konusunda tereddüt ediyor. İlerleyen dönemlerde Cramer’in ETH tavrını tekrar değiştirip değiştirmeyeceği de merak ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle