Altcoin rallisi geliyor dedi ve ETH tahmini paylaştı

  Lider altcoin Ethereum (ETH), çok kısa bir süre içinde 2 bin 500 dolar bandını aşarak rekorlarını tazelemeye başladı. Ardından 3 bin dolar rekorunu da kırıp geçen Ethereum için analistler yükselişlerin bununla da sınırlı olmayacağı tahminini dile getiriyor.

  Öngörülemez fiyat hareketlilikleri ile geride kalan Nisan ayının ardından Mayıs ayı kripto para piyasaları için genel tabloda oldukça pozitif başladı. Yen ayda birçok kripto para birimi yükselişe geçerek yatırımcılarının da yüzünü güldürdü. Ancak bu yükselişlerde, piyasanın gözünü kulağını çevirdiği en büyük 2 kripto para birimi, beklenenden farklı hareket ederek dikkatleri çekti. Bitcoin (BTC), birçok yatırımcının beklediği yükselişi yeni ayda henüz gösteremedi. Öte yandan Ethereum (ETH) beklenen yükselişi gösterdi ancak beklenmedik şiddette gösterdi.

  Altcoin Rallisi İçin Uygun Zemin Oluştu

  Bitcoin’in yatay seyirde ve hafif dalgalı hareketine devam ettiği süreçte Ethereum rekor üzerine rekor kırıyor. 3 Mayıs tarihinde 3 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak önemli bir bölgeyi aşan Ethereum, 4 Mayıs tarihinde de rekorunu tazeledi. Adeta şahlanan Ethereum, yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ethereum’un 3 bin dolar üzerinde güçlü performans sergilemesi ve Bitcoin’in tekrar 55 bin dolar bandını test etmesi, altcoin rallisi adına bir fırsat oluşturdu. Analistler, Ethereum’un hala yükselebilecek alanının olabileceğini ifade ediyor.

  Green’e Göre ETH Daha Geniş Ana Akım Benimsemesine Kavuşacak

  Birçok analistin yorum ve tahminine bakıldığında, Ethereum için 3 bin dolar seviyesinin bir ara hedef olarak gösterildiği dikkat çekiyor. Ünlü analist ve deVere Group CEO’su Nigel Green, yaptığı açıklamada ETH fiyatının 1 hafta içinde 5 bin dolara kadar yükselmesini beklediğini dile getirdi. Ayrıca Green, Ethereum’un şu anda kripto para piyasasında daha geniş ana akım benimsenmesine ulaşabilecek, temel kripto paralardan biri olduğunu vurguladı.

  Green: “2021 Ethereum’un Yılı Olacak”

  Green’e göre Ethereum’da son dönemlerde görülen sert yükselişlerin arkasında kurumsal yatırımcılar var. Green’e göre kripto paraları geleceğin parası ve finans sisteminin değişmez bir parçası olarak gören kurumsalların odağında artık Ethereum yer almaya başladı. Green ayrıca 2021 yılının, Ethereum’un yılı olacağını da dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle