Dero Coin Nedir? DERO Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Hızlı yükseliş hareketleri ile gündeme gelen altcoinler arasında yer alan DERO coin yerli yatırımcılar tarafından merak edilmekte. Bu yazımızda DERO coin nasıl ve nereden alınır gibi sorularının yanıtları ile DERO coin yatırımının geleceği hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. 

  DERO Coin Nedir?

  DERO projesi, İş Kanıtı blok zincirini bir DAG blok yapısı ve tamamen anonim işlemlerle birleştiren bir platformdur. DERO, Aralık 2017'de Kaptan adlı anonim bir kriptograf tarafından açık kaynaklı bir kripto para birimidir. DERO'nun yeniden tasarımı, geliştirici ekibin protokolü büyük ölçüde iyileştirmesi en modern özellikleri uygulaması için fırsattır.

  DERO Projesi ve Whitepaper

  DERO projesinin temel amacı, Ethereum, NEO, Stellar, EOS vb. ağlar tarafından popüler hale getirilen akıllı sözleşme teknolojisini Monero, Zcash, Pivx vb. kripto para birimlerinin gizlilik özelliği ile birleştirmektir. Bu amaca ulaşmak için DERO başlangıçta Monero'dan çatallanmış, ardından tamamen Golang'da sıfırdan yeniden yazılmıştır. DERO projesi hakkında detaylı bilgilere şu bağlantıya tıklayarak  ulaşabilir, Whitepaper incelemesi yapabilirsiniz. 

  DERO Coin Yorumları

  Kripto para uzmanları, son dönemde hızlı yükselen DERO coin hakkında yaptıkları analiz ve yorumlarda genellikle olumlu yönde ifadeler kullanmaktadır. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin, en çok kullanılan üç özel olmayan kripto para birimi olmasına rağmen nispeten eski teknolojiler kullanırlar. DERO ise, 12 saniye blok süresi ile birleştirilmiş çok gelişmiş bir DAG blok zinciri kullandığı için kripto para alanında yeni nesil teknolojiye sahiptir.  

  DERO Coin Geleceği Ne Olur?

  DERO projesi, neredeyse anında ödemelerle ve yetim blokların olmamasıyla kullanım avantajları sağlamaktadır. DERO'nun minimum TPS'si 75'tir ve optimum koşullarda en yüksek 1000 TPS'dir. Bu nedenle kripto para alanında daha fazla kullanılması beklenen DERO coin, geniş kitlelere ulaştığında fiyatında da büyük çaplı büyümeler görülecektir.  

  DERO Coin Fiyatı Ne Kadar?

  An itibari ile 1 DERO fiyatı %dero+try% TL. Döviz cinsinden ise %dero+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dero Coin 24 saatte %dero+yuzde%.

  2021 yılında BTC başta olmak üzere kripto paralarda görülen boğa piyasası, DERO coin fiyatını da tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmıştır. Analistler DERO coin fiyatında yeni zirveler görülebileceğini söylemektedir. DERO coin yatırımı yapmak için güncel trendlerin takip edilmesi gerekir. 

  DERO Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: DERO coin satın almak için bu kripto para birimini listeleyen borsalara giriş yapmanız gerekir. KuCoin, TOKOK, Hotbit, CoinEx borsaları bunlar arasında yer alır. 
  • 2. Adım: Borsaya kayıt olarak hesap oluşturun.
  • 3. Adım: Hesabınız aktif olduktan sonra hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Bakiyenize göre DERO coin satın alabilmek için borsanın kripto para satın al menüsünü kullanın.
  • 5. Adım: Hesabınıza geçen DERO coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda tutabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  DERO Coin avantajları şunlardır:

  • DERO, Ring Signatures, yeni geliştirilen Bulletproofs, varsayılan olarak TSL/SSL düğümler arası iletişim ve bir PoW CryptoNote blok zincirine güç sağlayan yüksek düzeyde ölçeklenebilir DAG teknolojisi arasında bir karışımdır.
  • Anonim akıllı sözleşmeler sayesinde şirketlerin ve hatta bireylerin tüm ödeme bilgilerini ifşa etmek istemediklerinde faydalı çözümler sunar. 
  • Güvenliğ ana mahremiyet odaklı ideolojiyle daha da tutarlı hale getirmektedir. 

  Dezavantajları Neler?

  DERO Coin dezavantajları şunlardır:

  • Ethereum, NEO, Stellar, EOS vb. ağlar tarafından popüler hale getirilen akıllı sözleşme teknolojisini uyarlamada benzer projelerle rekabet halindedir. 
  • Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi yüksek volatilite sorunu vardır. 

  Sonuç

  DERO, 2017 yılında piyasaya sürülen açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Akıllı sözleşme teknolojisini Monero, Zcash, Pivx vb. kripto para birimlerinin gizlilik özelliği ile birleştirmeyi amaçlayan DERO, başlangıçta Monero’dan çatallanmıştır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle