Kriptopara

2022 Step App (FITFI) Geleceği, Uzmanların Fiyat Tahmini Ne?

  Mayıs ayı başında kripto para ekosistemine dahil olan Step App (FITFI) Coin, kısa sürede yakaladığı popülarite ile tüm dikkatleri çekmeyi başardı. Çılgınlık boyutuna varacak kadar yüksek bir ilgi ile karşılaşan FITFI Coin ile ilgili olarak bu rehber yazımızda “FITFI Coin nedir, FITFI geleceği ve FITFI fiyat tahminleri” ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

  Step App (FITFI) Coin Geleceği

  Kripto para piyasalarının en taze projelerinden biri olan Step App veya kullanıcıların daha sık kullandığı adıyla FITFI Coin,Move to Earn” ekosisteminin en yeni ve en önemli projeleri arasında yer almayı başardı. Kullanıcılar, Step App uygulaması üzerinde, avatarları aracılığıyla fitness görevlerini yerine getirerek token kazancı sağlayabiliyor. Nisan ayında ön satışı gerçekleştirilen FITFI Coin, güçlü bir açılışla borsalarda da işlem görmeye başladı. Projenin yakaladığı popülarite sonrası, uzmanların FITFI Coin adına gelecek görüşleri şöyle:

  • Geçtiğimiz yıl altcoin sektöründe NFT (Non Fungible Token) varlıkların ağırlığında başlayan boğa koşuları, FITFI Coin’e de gelecek dönemlerde benzer şekilde yansıyabilir.
  • Büyüyen GameFi ve Metaverse ürünlerinin hakimiyeti, FITFI Coin’e büyük oranda fayda sağlayabilir.
  • Fiziksel ve dijital dünyaların kesişme noktasında yer alan FITFI, Metaverse veri tabanında sunduğu fiziksel deneyim şansı ile geleceğin teknolojisinde bir dönüm noktası oluşturabilir.

  FITFI Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  FITFI Coin’in ön satış işlemleri Nisan ayı içerisinde Dao Maker uygulaması üzerinde gerçekleşti ve 700 milyon token’ın Dao Maker üzerinden ön satışı yapıldı. Bu aşamadan sonra güçlü bir açılış yapmayı başaran FITFI Coin, borsalardaki yerini almaya başladı. FITFI Coin’in ön satışı 0,0049 dolar ile yapılırken, fiyat listeleme sırasında 0,34 dolar seviyesine kadar yükseldi. Aynı zamanda, süreç içinde FITFI Coin 0,60 dolar seviyesine kadar tırmanarak değerini 127 kat artırmayı da başardı.

  Güçlü çıkışıyla birlikte, piyasada dalgalanmaların görüldüğü süreçte yukarı yönlü hareket izleyen FITFI Coin, daha sonra piyasaların sert çöküş yaşadığı süreçte piyasa trendlerine uyum sağlayarak aşağı yönlü hareketlerin etkisinde kaldı. Bu aşağı yönlü hareketlerde, 12 Mayıs günü 0,1763 dolar seviyesine kadar gerileyen FITFI Coin için uzmanlar, bu fiyat seviyesinin bir destek noktasına dönüştüğünü ifade ediyor.

  FITFI Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  FITFI Coin’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamak için Step App uygulamasının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamak gerekir. Step App, “Move to Earn” ekosisteminde yer alan son dönemlerin en önemli projelerinden biridir. Move to Earn, bir “Hareket Et Kazan” ekosistemidir ve kullanıcılar Step App uygulamasında avatarları ile fitness görevlerini yerine getirir. FITFI Coin ise uygulamanın yerel token’ıdır. Ayrıca KCAL uygulamanın oyun içi token’ı olarak yer alırken, KCAL token’ları Stepp Ayakkabı (SNEAK) satın alma işlemlerinde kullanılmaktadır.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  FITFI, fiziksel ve dijital ekosistemlerin kesişme noktasında yer almaktadır. Proje, NFT’lerin ve coğrafi konum belirleme (GPS) teknolojisinin kullanımı aracılığı ile Meta veri tabanında fitness alanındaki deneyimlerin zirvesinde yer almaktadır. Proje kapsamda artırılmış gerçeklik teknolojisi, projenin veri deposunun ek özelliğidir.

  FITFI yani Fitness Finansmanı, ekosistem katılımcılarının 100 milyar dolarlık fitness endüstrisinin ürettiği değerden kazanan bir piyasa ekonomisi modelidir. Proje, dijital fitness deneyimlerinin ve uygulamalarının Web 3.0 sürümü olarak değerlendirilmektedir. Step App uygulamasında likidite teşvikleri, staking işlemleri, token alım-satım işlemleri, token yakma işlemleri gibi çeşitli yöntemlerle gelir akışı sağlanmaktadır. Ayrıca katılımcılar SNEAK isimli ayakkabılar üzerinde de yürüyüş yaparken bir stake işlemi gerçekleştirebilir.

  FITFI Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Kripto para ekosisteminde, STEPN projesi sonrasında Move to Earn sistemine benzer ve bu sisteme ayak uyduran projeler, kripto para dünyasının en popüler projeleri arasında yer almaya başladı. STEPN projesinden sonra bu alanda en çok dikkat çekmeyi başaran proje haline gelen Step App ve yerel token’ı olan FITFI Coin, özellikle de STEPN uygulamasından sonra bu ekosisteme geç kaldığını düşünen kullanıcılar için başlangıç fırsatı sunmaya başladı.

  Uzmanlar ve sektör temsilcileri, Step App (FITFI) Coin’in, büyüyeceği düşünülen Move to Earn ekosisteminde bir başlangıç projesi olarak, ilerleyen dönemlerde daha geniş kitlelere ulaşacağını öngörmektedir. Bu da FITFI Coin adına beklentilerin hem kısa vadede hem de uzun vadede olumlu yönde gelişmesini sağlamaktadır.

  FITFI Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  FITFI Coin projesi, Move to Earn ekosistemine hızlı bir giriş yaparak dikkat çekmeyi başardı. Projenin arkasındaki ekip, Step App için oluşturulan sosyal medya kanalları üzerinden kullanıcılarla iletişim kurarak, proje adına güven sağlamayı başardı. Twitter, Telegram, Discord gibi mecralarda toplulukla bir araya gelen proje ekibi, aynı zamanda Step App’in resmi web sayfasında da projeyle ilgili tüm detaylara yer vererek, proje adına bir güven oluşturmayı başardı. Kısa sürede geniş bir topluluğa hitap etmeye başlayan FITFI Coin adına uzmanlar, projenin güvenli olduğunu ifade etmektedir.

  FITFI Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Step App (FITFI) projesi, geleceğin interneti olarak da tanımlanan Web 3.0’da, içerisinde oyun ekonomisi de bulunduran bir oyun uygulamasıdır. Proje, sağladığı gelir yöntemleri sayesinde hem geliştiricilerine hem de kullanıcılarına fayda sağlamaktadır. Ayrıca geliştiriciler ve kullanıcılar, oyun içerisinde bir çeşit ekonomik bir sistem de oluşturabilmektedir. Yeni dönemin gelişmekte olan ekosistemlerinden olan Move to Earn ekosisteminin başlangıç aşaması projeleri arasında yer alan Step App’i benzersiz kılan özellikler şöyle sıralanabilir:

  • Oyun içinde NFT veya çeşitli eşyalar (item) sayesinde küçük komisyonlarla kazanç sağlanabilir.
  • Uygulama içi harcamaların yarısı FITFI Coin ile yapılır ve FITFI Coin sahipleri, token stake ederek gelir elde edebilir. Bu, FITFI Coin’in hem değerini korumayı hem de uygulama içinde gelir akışının dengelenmesini sağlar.
  • 2021 yılında ciddi popülarite yakalayan Play to Earn sistemine benzer şekilde ortaya çıkan Move to Earn ekosisteminin ilk örnek projelerinden biridir.
  • Projede kullanıcılar, SNEAK isimli ayakkabılar ile hareket ederek kazanç sağlayabilir ve başta SNEAK’ler olmak üzere oyundaki tüm nesneler NFT tabanlıdır.

  FITFI Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  FITFI Coin, Mayıs ayı başlarında Step App tarafından yapılan duyurular sonrasında yükseliş ivmesini korumayı başardı. Geliştirici ekip FITFI Coin’in listeleneceği borsalar hakkında bilgiler paylaştı ve bu duyuru, FITFI Coin için güçlü duruşun bir ön gösterimi oldu. Bununla birlikte FITFI Coin’in avantajları şöyle sıralanabilir:

  • Dijital ve fiziksel dünyanın kesiştiği Move to Earn ekosisteminin erken dönem projelerinden biridir. Ekosistemin büyümesi halinde proje çok daha geniş kitlelere ulaşabilir.
  • Ön satış işlemleri sonrasında, listelenme esnasında ortaya koyduğu hızlı yükseliş, fiyatın yükselişlere hazır olduğunu gösterdi.
  • Proje, diğer Move to Earn projelerinden farklı olarak stake etme, kilitleme, likidite teşvikleri, geri satın alma ve yakma işlemleri de içeriyor.

  Step App (FITFI) Coin dezavantajları şöyle sıralanabilir:

  • Move to Earn ekosistemi beklenen ilgiyi görmeyebilir ve bu olası durum, orta-uzun vadede FITFI Coin’e olumsuz yansıyabilir.
  • FITFI Coin piyasa trendlerine uyum sağlayarak, kısa süre içinde yaşadığı düşüşler ile volatil bir yapıda olduğunu göstermiştir.

  FITFI Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  FITFI Coin listeleyen borsalar şöyle:

  • Gate.io
  • Huobi Global
  • Bybit
  • KuCoin
  • OKX
  • MEXC
  • Crypto.com Exchange
  • LBank
  • Pangolin
  • TraderJoe
  • BitMart

  FITFI Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  FITFI Coin, Nisan 2022’de gerçekleştirilen ön satışların ardından Mayıs ayında borsalarda listelenmeye başlaması ile birlikte güçlü bir açılış yaptı. Dao Maker üzerinde gerçekleşen ön satışlar sonrasında gelen fiyat yükselişleri ve listeleme anında gelen sıçramalar, FITFI Coin adına pozitif tahminleri ön plana çıkardı. FITFI Coin adına 2 uzman analist ekibinin fiyat tahminleri şöyle:

  • Price Prediction analist ekibi FITFI Coin’in 2022 yılında en yüksek 0,29 dolar seviyesine, 2023 yılında en yüksek 0,45 dolar seviyesine, 2024 yılında en yüksek 0,66 dolar seviyesine ve 2025 yılında ise en yüksek 0,96 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.
  • Anonim bir analist ekibi FITFI Coin’in 2022 yılında en yüksek 0,36 dolar seviyesine, 2023 yılında en yüksek 0,57 dolar seviyesine, 2024 yılında en yüksek 0,79 dolar seviyesine ve 2025 yılında en yüksek 1,13 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.

  Sonuç

  Kripto para dünyasının, son dönemlerde popülarite kazanmaya başlayan Move to Earn (Hareket Et Kazan) ekosisteminde ortaya çıkan Step App (FITFI) projesi, dijital ve fiziksel dünyaların kesişim noktasında kullanıcılara hareket ettikçe kazanç sunan, içerisinde oyun ekonomisi bulunduran bir Web 3.0 oyun uygulamasıdır. Uzman görüşlerine bakıldığında, proje adına pozitif yorumlar öne çıkmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle