Popüler analiste göre BTC’de oynaklığın sonu boğa koşusu!

  Bitcoin fiyatlarında yaşanan son oynaklığı değerlendiren Crypro Capital Venture’nin kurucusu Dan Gambardello, volatilitenin sonunu “boğa koşusu” olarak değerlendirdi! 20 haftalık hareketli ortalamanın altında yaşanan kapanışa yönelik iki senaryo paylaşan ünlü ismin her senaryosu kripto pazarında boğaya çıkıyor!

  Crypto Capital Venture’nin kurucusu Dan Gambardello, düzenlediği bir YouTube oturumunda izleyenler ile kripto para piyasalarına yönelik görüşlerini paylaştı. Bitcoin (BTC) cephesinde devam eden oynaklığı diğer analistlerden farklı olarak boğa koşusuna hazırlık olarak değerlendiren ünlü analist, Bitcoin için iki farklı senaryo işledi.

  “Ayı Piyasası Muhtemelen Sona Erdi”

  YouTube yayınında Gambardello, Bitcoin’i son fiyat davranışını analiz ederek yayını izleyen binlerce yatırımcı ile paylaştı. Gambardello, haftalık grafikte 20 haftalık hareketli ortalamanın altında kapanış gerçekleştiğini tespit etti ve bunu geçmiş dönemlerdeki benzer durumlar ile karşılaştırdı.

  Elde edilen bulguya göre geçmişte bu hareket, Bitcoin’de bir yükseliş eğiliminin hazırlığı olarak öne çıkıyor. Gambardello ise lider kripto para biriminde ayı piyasasının muhtemelen sona erdiğini belirtti. Fakat Gambardello, geçmiş istatistiklerde iki farklı senaryo ile karşılaştı!

  Bitcoin Önce 22.400 dolara Düşebilir!

  Bitcoin’in son dalgalanmasını 2020 boğa koşusu öncesinde tarih 2019’u gösterdiğinde ortaya çıka benzer bir model ile karşılaştıran Gambardello, 20 haftalık ortalamanın altına düşen BTC’nin 50 haftalık hareketli ortalama tersine dönmeden önce daha fazla düşüş için yer kaldığını tespit etti. Bu durum, Bitcoin’in yükseliş öncesinde 22 bin 400 dolara potansiyel bir düşüş öngörüyor.

  Eğer 2019 yılındaki senaryo tekrarlarsa BTC 22 bin 400 dolara gerileyerek yeni bir yükseliş başlatabilir. Fakat Gambardello, bu senaryonun gerçekleşmeyebileceğini söylese de Bitcoin’de asıl olan senaryonun ayı piyasasının sonlanması olduğunu düşünüyor.

  Bitcoin Hakimiyeti Artıyor!

  Öte yandan piyasalarda yaşanan geri çekilmede altcoin’lerde görülen yoğun satış baskı, Bitcoin hakimiyetini artırmaya devam ediyor. Verilere göre BTC hakimiyet oranı 2021 yılı Nisan ayından bu yana ilk kez yüzde 50 sınırına dayandı! Artan BTC hakimiyetine karşın lider kripto para birimi ise 26 bin doların altında %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle