Altcoin sezonunun başlamadığını gösteren 5 işaret

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dominansı yakından takip edilirken, altcoin yatırımcıları piyasada altcoin sezonunun başlamasını bekliyor. Uzmanlar henüz bu sezonun gelmediğini gösteren işaretlere dikkat çekti…

  Kripto para sektöründe altcoin yatırımcılar hem Bitcoin dominansını takip ederken hem de altcoin sezonunun ne zaman geleceğini merakla bekliyor. Geçtiğimiz hafta, Ethereum (ETH) ve diğer en iyi kripto paraların tümü tıpkı Bitcoin gibi yeni fiyat rekorları kırmasıyla kripto para yatırımcılarını sevindirdi.

  Kripto para uzmanları, bu gelişmelere rağmen henüz altcoinlerde zirve olmadığını açıklamalarıyla dikkat çekti. Önde gelen kripto para analistleri, son raporlarında bunun yerine bir yükseliş testi yaparak daha güçlü bir altcoin sezonunun başlangıcına işaret etti. Altcoin yatırımcılarının merakla beklediği sezon hakkında çarpıcı iddialar ortaya atıldı.

  BTC Hakimiyeti Düşüşe Geçebilir

  Uzmanlar altcoin fiyatlarındaki değişime bakmadan önce Bitcoin hakimiyetine dikkat çekerek piyasada neler yaşanacağının çoğu hakkında işaretleri takip edebiliyor. Bitcoin hakimiyeti, en iyi kripto para birimini Ethereum ve Tether (USDT) gibi altcoinlere karşı tutulan piyasa değerinin önemli göstergesidir. Bu ölçüye bakarak Bitcoin ve altcoinler, genel olarak üçte ikilik hakimiyet için uzun ve zorlu bir mücadele verdiği görüldü.

  Bitcoin düzeltmeye başladığında 2018 yılındaki düşüşte altcoinler üstünlüğü ele geçirmişti. Bu zamandan beri piyasa değerine göre lider kripto para birimi liderliğini sürdürdü. Aynı haftalık zaman diliminde, Ichimoku göstergesi, %63 seviyesini kaybetme ile çakışan buluttan bir reddetme göstermesiyle dikkat çekti. 

  Altcoin Piyasasında Boğa Döngüsü Ne Zaman?

  Kripto para analistleri, BTC fiyatında yükselişin yeniden test edilmesi ve direnişin kopmasıyla aynı zamana denk gelen Bollinger Bantlarına vurgu yaptı. Bu göstergeler üzerinden boğa piyasasından bu yana görülmemiş seviyede genişlediği görüldü. Altcoinler için geçmiş boğa rallisinin başlangıcında, Bollinger Bantlarını bir spiral şeklinde gönderen bir değil üç toplam yükseliş dürtüsü bulunuyordu.

  Uzmanlar altcoin piyasasında yükseliş aşamasını gösteriyor ve potansiyel olarak kriptodaki mevcut ralli sona ermeden önce yapılacak bir patlamaya işaret ediyor. Kripto para yatırımcıları analistlerin altcoin sezonunun başlangıcını işaret eden raporundan sonra heyecanla yatırımlarının değerlenmesini bekliyor.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle