DerivaDAO (DDX) Token Nedir? DDX Coin Nereden Alınır?

  Altcoinler arasında dikkat çekmeye başlayan DerivaDAO (DDX) token, alternatif yatırım arayanların gözdesi olmaya devam etmekte. Yükseliş hareketleriyle gündeme gelen DDX token nedir, nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

  DerivaDAO (DDX) Token Nedir?

  DerivaDAO projesi, türev sözleşmeler için merkezi olmayan bir borsa olan DerivaDEX'e güç veren bir Ethereum protokolüdür. Kullanıcıların değişimin yönetimine ve çalışmasına katılmalarına izin veren DDX token ise platformun yerel kripto para birimidir. DerivaDAO, Ethereum üzerine kurulu türev sözleşmeler için Coinbase destekli bir merkeziyetsiz borsa (DEX) olan DerivaDEX'i yöneten özerk organizasyondur (DAO).

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  DerivaDAO projesinin temel amacı, Aynı zamanda DerivaDAO, açık bir emir defterine ve zincir içi uzlaşmaya sahiptir. DerivaDAO projesi, sentetik varlıkların hızlı ve verimli işlemlerini sağlamak için zincir dışı fiyat beslemelerinden, eşleştirme motorlarından ve tasfiye operatörlerinden yararlanmaktadır. Proje Whitepaper’ı ve DDX token hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için https://derivadex.com/ bağlantı adresini kullanabilirsiniz. 

  DDX Token Yorum

  DDX token, çeşitli kullanım durumlarına sahip bir ERC-20 yönetişim ve yardımcı program kripto parasıdır. DDX, token sahiplerinin, değişimin evrimini belirlemek için token varlıklarıyla ilk günden itibaren DerivaDAO'nun yönetimine katılmalarına izin vermektedir. Kripto para uzmanlarına göre DerivaDAO başarılı ve yatırım yapılabilir bir proje olarak tanımlanmaktadır. Merkeziyetsiz finans sektörünün ilgi görmeye devam etmesiyle DDX token talebi de artmaktadır. 

  DDX Token Geleceği 

  2021 yılında büyük ilgi gören merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörü çok sayıda projenin adını duyurmasına yol açmıştır. Bunlar arasında yer alan DerivaDAO kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamaktadır. Kripto para uzmanlarına göre DDX token, gelecek vaat eden ve ileride yükseliş trendini sürdürebilecek bir kripto para birimidir. 

  DerivaDAO (DDX) Token Fiyatı

  Son gelen verilere göre 1 DDX fiyatı %derivadao+try% TL. Döviz cinsinden ise %derivadao+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, DerivaDAO 24 saatte %derivadao+yuzde%.

  Son dönemde inişli çıkışlı bir performans gösteren kripto para piyasasında DDX token fiyatındaki değişimler dikkat çekmektedir. Altcoin yatırımcılarının büyük talep gösterdiği projelerden DerivaDAO’nun yerel kripto para birimi DDX token fiyatı da artış göstermiştir. DDX token yatırımı yapmadan önce piyasadaki güncel trendlere dikkat edilmelidir. 

  Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: DerivaDAO (DDX) token  satın almak için listeleme yapan Coinbase Exchange, BKEX, Hoo, Uniswap (V3) gibi borsaların web sitesine giriş yapın. 
  • 2. Adım: Ücretsiz hesap oluşturun.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra size en uygun para transferi yöntemini seçerek hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para al menüsü üzerinden DDX tokeni seçerek alım emri girin. 
  • 5. Adım: Hesabınızdaki DDX tokenleri borsa cüzdanında veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  DerivaDAO (DDX) Token avantajları şunlardır:

  • DDX token, platformda daha düşük işlem ücretleri ödemek için de kullanılabilmektedir. 
  • DDX token ayrıca fiyat beslemeleri veya eşleştirme motorları çalıştıran operatörler tarafından stake edilebilir.
  • Stake özelliği sayesinde DDX token yatırımcıları pasif gelir elde etme imkanından yararlanabilir. 
  • DDX token sahiplerinin DerivaDAO'nun yönetimine katılmalarına izin vermektedir. 

  Dezavantajları Neler?

  DerivaDAO (DDX) Token dezavantajları şunlardır:

  • DEX platformlarının sık sık siber saldırıya uğraması sebebiyle DDX token çalınma riski vardır. 
  • DDX token yüksek volatiliteye sahip bir varlık olduğu için riskli bir yatırımdır. 

  Sonuç

  Merkeziyetsiz borsa olan DerivaDAO projesi, DerivaDEX'i yöneten merkezi olmayan özerk organizasyondur (DAO). DerivaDEX ise, Coinbase destekli bir merkezi olmayan değişim platformudur. Projenin yerel kripto para birimi DDX tokendir. Coinbase desteği ile de ilerde daha parlak bir geleceğe sahip olacağı düşünülüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle