Kripto Para

3 yapay zeka altcoini birleşecek! Balinalar şimdiden topluyor

  Kripto para piyasasında fırtına gibi esen yapay zeka trendinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Üç büyük yapay zeka altcoini birleşeceğini duyururken balinalar Binance borsasından alımları hızlandırdı.

  Bloomberg’de yayımlanan habere göre üç büyük yapay zeka odaklı altcoin projesi, birleşmek üzere anlaşma sağladı. Yapay zeka teknolojisini kullanan projelerin toplamda 7,5 milyar dolar değerinde bir ortaklık kurması bekleniyor. Kripto para topluluğunda heyecan yaratan birleşmenin detayları belli olduktan sonra balinalar harekete geçti.

  Yapay zeka odaklı kripto para şirketlerinden SingularityNET (AGIX), Fetch.ai (FET) ve Ocean Protocol’ün (OCEAN) birleşmesi gündemde. Bu şirketler, merkeziyetsiz bir yapay zeka platformu geliştirmek amacıyla güçlerini birleştirmek için görüşmelere başladı. AGIX, FET ve OCEAN altcoinlerinin tamamen seyreltilmiş piyasa değeri yaklaşık 7,5 milyar dolara denk geliyor.

  Superintelligence Collective Ortaklığı Duyuruldu

  Son dönemin en popüler yapay zeka temalı altcoinlerinden olan AGIX, FET ve OCEAN ile ilgili bu gelişme kripto para piyasasını da hareketlendirdi. Birleşmeden sonra üç platformun ayrı varlıklar olarak faaliyet göstermeye devam edeceği açıklandı. Ortaklık kapsamında Singularity NET kurucusu Ben Goertzel, “Superintelligence Collective” adındaki kurumun yönetimini üstlenecek.

  Birleşme açıklamasının ardından AGIX, FET ve OCEAN fiyatlarının yükselişe geçmesi kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Bu süreçte onchain analisti Spotonchain hesabından AGIX ile ilgili bir paylaşım yapıldı. Analistler, SingularityNET’in en büyük ikinci balinasının Binance borsasından alım yaptığını duyurdu.

  Ortaklık Kapsamında ASI Coin Çıkarılacak

  Balinanın bugün 1,35 dolar maliyetle 1,63 milyon dolar karşılığında 1,21 milyon AGIX coin çektiği öğrenildi. Alımları Binance platformu üzerinden yapan balinanın cüzdanında 13,8 milyon dolarlık 10,21 milyon AGIX bulunuyor. Balinanın bu AGIX’lerin 8 milyonunu 2020 yılında satın aldığı biliniyor.

  Yapay zeka temalı altcoinlerin büyük ilgi gördüğü bu dönemde gelen ortaklık haberi piyasada karşılık bulmaya başladı. AGIX, FET ve OCEAN söz konusu ortaklık sonrasında ayrı ayrı işlem görmeye devam edecek ancak şirketler ASI adında ortak bir altcoin piyasaya sürecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle