Kripto Para

Gate.io, Türkiye’deki orman yangınlarına yardım eli uzattı

  Türkiye, Temmuz sonundan bu yana orman yangınları ile mücadele ediyor. Yaklaşık bir haftadır Türkiye’nin farklı noktalarında süren yangınların oluşturduğu tahribat içler acısı. Dev kripto para borsası Gate.io, Türkiye’deki yangınlardan etkilenen kişilere yardımda bulunacağını duyurdu.

  Dünyanın pek çok noktasında Temmuz sonundan bu yana orman yangınları görülüyor. Ülkemizde de benzer şekilde pek çok farklı noktada görülen orman yangınlarının oluşturduğu tahribat oldukça büyük. Maalesef bu tahribatın boyutu da günden güne büyüyor. Yangınları söndürme çalışmaları, can ve mal kaybının önüne geçmek için vatandaşlarımız canla başla mücadele ediyor. Türkiye’deki yangınlara daha önce Socios sessiz kalmadığını göstermişti. Şimdi ise dev kripto para borsası Gate.io, Türkiye’ye yangınlardan dolayı yardım elini uzattı.

  Borsa, GT Vakfı Aracılığıyla 30 Bin Dolar Bağışta Bulunacak

  Dünya genelinde binlerce kullanıcısı bulunan Gate.io, Türkiye’deki orman yangınlarına sessiz kalmadı. Borsa, kullanıcılarına mail yoluyla ulaşarak; Türkiye’deki orman yangınlarından etkilenenlere GT Vakfı aracılığıyla 30 bin dolarlık bağışta bulunacağını açıkladı. Gete.io’nun yapacağı 30 bin dolarlık bağış, orman yangınlarından etkilenen vatandaşlara destek amaçlı kullanılacak. Gate.io borsasının orman yangınlarına yönelik yardımları ayrıca bununla da sınırlı kalmayacak.

  Gate.io Yangın Söndürme Malzeme Desteği İçin Gönüllü Topluyor

  Borsa ayrıca yangına müdahale malzemelerinin temin edilmesi ve bu malzemelerin bölgedeki yetkililere ulaştırılması için gönüllüler toplamaya başladı. Gate.io bu noktada söz konusu malzemelerin satın alınıp bölgeye ulaştırılması noktasında da tüm masrafları üstlenecek. Borsa, topladığı gönüllülerden sadece bu malzemeleri alıp, bölgeye teslim etmelerini istiyor. Bunun için gönüllü topluluğuna katılmak isteyenler, Gate.io’nun web sitesinde gönüllü formu doldurmaya başladı.

  Gate.io, Bağış ve Yardım Çalışmalarını Şeffaf Şekilde Yürütecek

  Gate.io, şirket olarak 30 bin dolarlık bağışta bulunacak. Ayrıca bölgeye yangın söndürme malzemelerinin teslimatı için gönüllülerle birlikte çalışacak. Borsa, ayrıca dışarıdan bireysel ya da şirket bazında gelebilecek olan tüm yardımları da kabul edeceğini duyurdu. Borsa, söz konusu bağış işlemlerinin tamamen şeffaf bir zeminde yürütüleceğini ve bunun son derece önemli olduğunu da duyurdu.

  Ülkemizde görülen orman yangınlarında Socios, fidan dikerek yardımda bulunacağını açıklamıştı. Öte yandan yakın tarihte EverRise da 5 bin dolarlık yardımda bulunacağını duyurmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle