1 ayda değerini 9’a katlayan Livepeer (LPT) ile tanışın

  OKEx borsası tarafından listelenen ve tüm zamanların rekorunu kıran Livepeer (LPT), gösterdiği performans ve çizdiği fiyat grafiği ile yatırımcıların dikkatini büyük ölçüde çekmeyi başardı. Peki Livepeer nedir, piyasada hangi konumdadır ve ne hizmeti vermeyi amaçlar?

  Kripto para piyasalarında son 2 haftalık süreçte, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde yeşil grafiklerin ortaya çıktığı görülüyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) da fiyat rekorunu tazeledi. Bu iki büyük etken ile birlikte birçok altcoin de fiyatında rekor seviyelere ulaşmayı başardı. 

  Genel tabloda boğa sezonunda olduğu görülen kripto para piyasalarında OKEx borsası tarafından listelenen ve bu listeleme işleminin ardından tüm zamanların rekorunu kıran Livepeer, gösterdiği değer artışları ile dikkatleri çekmeyi başardı.

  LPT Performansı

  Son 30 günlük performansları incelendiğinde LPT’nin %925 gibi muazzam bir değer artışı yaşadığı görülüyor. Öte yandan son iki haftalık süreçte ise LPT %117 oranında, 1 haftalık süreçte de %73 oranında değer kazandı.

  Bu değer artışları ile birlikte LPT’nin piyasa değeri ciddi anlamda yükseldi ve LPT piyasa değeri bakımından 100. sıraya oturmayı başardı. Büyük değer artışları ile konumunu güçlendiren LPT, şimdilerde yoğun olarak yatırımcıların gündemine geliyor.

  Livepeer Hangi Hizmeti Amaçlar, LPT Token Nedir?

  Ethereum Blockchain ağı üzerine kurulu olan Livepeer, kripto para geliştiricilerinin merkezsiz video yayınlamasına imkan sağlayan bir altyapı platformu olarak faaliyet gösteriyor. Livepeer hedefinde ise canlı yayınlar adına düşük maliyetli ve kaliteli altyapı sunma amacı bulunuyor.

  LPT, söz konusu ağın yerel token’idir. Ağ içi işlemlerde ağın güvenliğini ve koordinasyonunu sağlamak adına kullanılan LPT, aynı zamanda kullanıcılara staking ödülü olarak da veriliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle