Kriptopara

Tahminleri ile Fark Yaratmış 7 Popüler Trader

  Tahminleri ile fark yaratan ve yatırımcılara ışık tutan traderları ele aldığımızda Ben Armstrong, Crypto Cred, Austin Arnold, Ivan Lijeqvist, IamCryptoWolf, Tyler D.Coates gibi isimler karşımıza çıkıyor. Özellikle 2019 ve 2020 yılında 2021’e yönelik yaptıkları tahminleri nokta atışı şeklinde tutan traderler hakkında bilgileri ve gelecek için beklentilerini bu yazımızda bir araya getirdik.

  Ben Armstrong

  Ünlü traderlar arasından Ben Amstrong, altcoin tahminleri ile öne çıkan bir isimdir. Kripto para yatırımcıları altcoinler ile yatırım yapma amacındayken mutlaka Ben Armstrong’un tahminlerini kendi verileri ile karşılaştırmayı seçiyorlar.

  Ünlü trader 2019 yılında DeFi altcoinlerinin 2021 yılında en çok dikkat çekecek altcoinler olacaklarını bilmişti. Diğer yandan BTC için yaptığı 10 bin dolarlık fiyat tahmini birçok yatırımcıya kar getirmişti. Ben Armstrong 2021 senesinde ise Holochain, BitTorrent, VET, Harmony ve Pundi X Coin birilerinin yakından takip edilmesi gerektiğini söylüyor. Bu altcoinlerin 2021 yıl sonunda rekor fiyatları tabloya yansıtacaklarını belirtiyor.

  Crypto Cred

  Crypto Cred, yatırımcıların Bitcoin işlemleri yaparken yakın takibe aldıkları bir trader. Kendisi de BTC yatırını tercih eden bir trader olarak tanınıyor. 2020 yılında BTC’nin 2021 yılı içinde 59 bin dolar fiyatı zorlayacağını açıklamıştı. 2021 yılı ilk yarısına baktığımızda ise bu tahminin net şekilde gerçekleştiğini görüyoruz.

  Başarılı tahminleri aktaran trader şimdi ise 2021 ikinci yarısında Bitcoin’in 82 bin dolar seviyesini göreceğini belirtiyor. Hatta bahislerinden 2021 sene sonu için 120 bin dolar rakamına kadar girilebileceğini paylaşıyor.

  IamCryptoWolf

  Iam CryptoWolf, grafikler üzerinden yaptığı yorumlar ile dikkat çeken bir analiz. Yatırımcılar onu teknik dili yoğunluk olarak kullanması üzerinden tanıyorlar. Hem altcoinler hem de ana kripto para birimleri hakkında yorumlama yapan trader’ın bir çok isabetli tahmini bulunuyor.

  2020 yılında IamCryptoWolf, 2021 yılı ilk yarısında BTC için yükselen karma modelinin oluşacağını belirtmişti. Hemen ardından ise yükselen kanallı bir grafiğin 2021 Mart ayında görülebileceğini belirtmişti. Nitekim baktığımızda BTC fiyatı 2021 ilk yarısında uçuşa geçerek 60 bin dolar bandına yükseldi. Tahmini ile takipçilerine kar kazandıran trader şimdi ise 2021 sene sonu rallisiyle gelecek 100 bin d0larlık BTC fiyatına dikkat çekiyor.

  Trader Smokey

  Trader Somokey, daha çok sosyal medya üzerinden yakın takibe alınan önemli bir trader. BTC Ve ETH ile yakından ilgili bir isim. 2020 yılında ETH için 2021 yılında birçok güncellemenin meydana geleceğini, işlem ücretlerinin ağ yüküne bağlı sorun olacağını tahmin etmişti. 

  Bu tahmini bir nokta atışı oldu. Aynı zamanda 2021 yılında insanların Ethereum Coin için 2.000 dolar rekor fiyattan söz edeceklerini ifade etmişti. 2021 yılı ilk yarısına baktığımızda herkes bunu konuşuyor.

  Trader Smokey net yorumları ile tanınıyor. Bir kripto para birimini ele alırken grafik yorumlamalarını tercih etmiyor. Direkt olarak artacak veya düşecek demeyi tercih ediyor. 2021 yılı ikinci yarısında ise Bitcoin fiyatının artacağını, DeFi altcoinlerinin değer kazanacağını açıklıyor.

  Tyler D.Coates

  Tyler D.Coates, 2020’de tüm BTC fiyat hareketlerini doğru tahmin ederek, yatırımcılarının bir anda ilgisini çeken traderdır. Sıkı yakın takipçileri bulunuyor. 2021 yılı ikinci yarısında ise Bitcoin için yükselen kama modelinin oluşacağını ve rekora koşacağını belirtti. 

  Takipçilerine yatırım hakkında yön vermeyi seven trader, 2021 senesi ilk yarısı bitmeden fiyatlar 65 bin dolar bandının üzerine çıkmadan BTC alımını işaret etti.

  Austin Arnold

  Austin Arnold, Daily kurucusu olarak tanıdığımız ünlü traderdır. 2020 senesinde 2021 yılı Mart ayında beş farklı kripto para biriminin ana akım halini alacağını ifade etmişti. Bunlar, Ethereum, VeChain, THETA, LINK, BTC, DOT olmuştur. Ek bir şey söylemeye gerek kalmadan 2021 senesinde bu 5 kripto para birimini ne kadar çok ele aldığımızı görüyoruz.

  Austin Arnold, 2022 senesinde ise NFT’ler için saklama hizmeti sunabilen platformların tüm yerel tokenlarının artışa geçeceğini belirtiyor. Yeni yıldızların ve çok konuşulan kripto paraların NFT ve DeFi protokolle ilişkili altcoinler olacaklarını ifade etti. 

  Ivan Lijeqvist

  Ivan Lieqvist, altcoin yatırımcılarının yakın takibindeki traderlar arasındadır. Kendisi de ana kripto paralar yanında portföyünü işlem hacmi geniş altcoinler ile çeşitlendirdiğini belirtiyor. 2020 yılsonunda 2021 senesi ilk yarısında UNI, Polkadot, BTC ve ETH fiyat artışlarının yaşanacağını belirtmişti. Bu tahminler gerçekleşti. Ünlü trader 2022 yılına giriş yapılırken ise ETH’yi belirsizliğin beklediğini Bitcoin’in 80 bin dolar değerini çoktan aşmış olacağını açıklıyor. 

  Sonuç

  Ünlü traderlar kripto para piyasası ile yakından ilişki ve yatırımda deneyimli kişilerdir. Bu isimler kimi zaman tahminleri ile geleceğe dair fikirler sunabiliyorlar. Ancak iyi bir yatırımcı kendi düşünceleri ile başarılı trader verileni karşılaştırarak, önemli kararları alabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle