ETH, BTC’yi geçebilir mi? Goldman Sachs açıkladı!

  Küresel yatırım bankası Goldman Sachs analistleri, müşterilerine sundukları kripto para raporunda Ethereum ve Bitcoin rekabetine değindi. Uzmanlar, Ethereum’un gelecekte değer saklama aracı olarak Bitcoin’in yerini alabileceğini söyledi…

  Kripto para dünyasında hareketli bir dönemden geçilirken ABD merkezli küresel bankacılık devi Goldman Sachs ekibi yeni bir rapor yayınladı. Dev bankanın müşterilerine sunulan raporda kripto para piyasası değerlendirildi. Uzmanlar, bu raporda kullanılabilme potansiyeli en yüksek kripto para biriminin Ethereum olduğunu söylemesi dikkatlerden kaçmadı. 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan bu raporda, Ethereum’un akıllı sözleşme uygulamaları için kullanılan en popüler ağ olduğuna vurgu yapıldı. Goldman Sachs’ın müşterilerine gönderdiği notta Ethereum ve Bitcoin arasındaki rekabete dair önemli bir ifade kullanıldı. Deneyimli analistlere göre Ethereum, bazı konularda güncelliğini yitiren Bitcoin’i zaman içinde geride bırakabilecek potansiyele sahip.

  “Ethereum, Bitcoin’i Geçebilir”

  Kripto para piyasasının lider varlığı Bitcoin, en büyük kripto para birimi olarak işlem görmeye devam ediyor. Ethereum da piyasa değerine göre en büyük altcoin olarak listenin ikinci sırasından kendine yer buluyor. Kripto para topluluğunda uzun zamandır tartışılan BTC ve ETH rekabetinde uzmanlar da önemli görüşler bildirmeye başladı.

  Goldman Sachs ekibi tarafından kripto para yatırımı yapan veya yapmayı düşünen banka müşterilerine yönelik gönderilen raporda şunlar yer aldı: “Altın, hisse senetleri ve döngüsel emtialar ile nasıl rekabet ediyorsa, kripto parayla da öyle rekabet ediyor. Altını enflasyona karşı alınmış koruyucu bir hedge; kripto parayı ise enflasyona karşı alınmış riskli bir hedge olarak görüyoruz.”

  Kripto Para Piyasası Toparlanacak Mı?

  ABD merkezli dev küresel yatırım bankası Goldman Sachs analistleri de kripto para birimlerinin enflasyona karşı koruyucu özelliği bulunduğunu söylüyor. Öte yandan sert düşüşler ile gündeme gelen kripto para birimlerinin fiyatındaki belirsizlik sürüyor. Kripto para birimlerinin kendi aralarında rekabet etmesi de güvenli bir liman olmaları konusunda bazı sıkıntılar doğuruyor. Yatırımcılar, kripto para piyasasının yeniden toparlanmasını ve yeni fiyat rekorlarının gelmesini bekliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle