Dego Finance (DEGO) Nedir? Nasıl Alınır?

  Merkeziyetsiz finans projesi olarak tasarlanan DeFi çözümlerinden Dego Finance platformu’nun geliştirdiği DEGO coin’i bu yazımızda ele alacağız. Geleceği parlak görülen altcoin Dego Finance (DEGO) nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, geleceğinde neler yer alıyor sorularına bu yazımızda yanıt arayacağız. 

  Dego Finance (DEGO) Nedir?

  Dego Finance (DEGO), zincirler arasında NFT çözüm olarak kullanılan Dego Finance platformunun yerel kripto para birimidir. Dego Finance, DAI, Compound, merkeziyetsiz borsalar Unisawap ve Balancer, USF sigortaları gibi farklı DeFi protokollerini bir araya getirir. Platformun yerel token’ı DEGO ise merkeziyetiz finansal işlemleri gerçekleştirmek için kullanılabilir. 

  Dego Finance Yorum

  Dego Finance (DEGO) merkeziyetsiz finans işlemlerinde kullanım açısından en gözde kripto para birimi olma yolunda ilerleyen bir altcoindir. 2021 senesinde 200 milyon dolarlık kilitli değeri üzerinden yatırımcılarca pasif gelir elde etmek için kullanılan DEGO, kısa bir süreçte bu rakama ulaşmıştır.

  Analist yorumlarına bakıldığında NFT pazarının güçlenmesine bağlı olarak 2021’de DEGO fiyatlarının artış göstereceğine yönelik yapılmış tahminlere ulaşılır. DeFi protokolüne olan ilgi ile Dego Finance değer kazanımının gündeme geleceği hakkında yorumlar yapılıyor. 

  Dego Finance Geleceği

  Dego Finance tanıtım döneminde verilen detaylara bakıldığında 2021 yılı sonu itibari ile Dego Finance (DEGO) elde etmenin zorlaştığı anlaşılıyor. Analistler onun stake işlemlerinden çok tercih edilirliğe bağlı olarak zor bulunan bir kripto para birimi haline geleceğini belirtiyorlar. 

  Analistler, yüksek talep ve daha aşağıda bir arz oranı etkisiyle, 2021 sonunda DEGO’nun 25 dolar seviyesi üzerinde konumlanabileceğini ifade ediyorlar. DEGO altcoin listelerinde geleceğin parlayan yıldızları arasında yer alıyor. 

  Dego Finance (DEGO) Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 DEGO fiyatı %dego-finance+try% TL. Döviz cinsinden ise %dego-finance+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dego Finance fiyatı 24 saatte %dego-finance+yuzde%.

  Dego Finance Coin fiyatı ve diğer kripto para birimlerinin fiyat değerleri kripto para piyasası volatilitesine bağlı anlık değişebilir. Bu yüzden alım-satım için anlık fiyat takibi yapılmalıdır.

  Dego Finance (DEGO) Nasıl Alınır?

  Dego Finance (DEGO) almak için Binance gibi DEGO’ya işlem listesinde yer veren kripto para platformlarından tercih edilene internet üzerinden erişim sağlanır. Platforma ana sayfasından "kayıt ol" sekmesine tıklanır. Ekranda yansıyan tablo boşluklarına kimlik ve e-posta bilgileri girilip, tablo altındaki "onay" kutucuğuna tıklanır.

  Onay adımı ardından görüntülenen sayfadan "para yatır" sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından yada banka hesabından para transfer edilir. Para yatırma adımıyla görüntülenen yeni pencereden "kripto para satın alım" sekmesine tıklanır. Bu son bölümde DEGO kripto para birimi ve miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Satın alınan DEGO miktarı hesabın sanal cüzdanına yansır. 

  Avantajları Neler?

  Dego Finance, kripto para cüzdanları arasında sınır ötesi şekilde, düşük masrafla transfer edilebilme avantajını sunar. Düşük riskli yatırım alternatifi arayanlar için kripto para cüzdanında stake işlemiyle pasif gelir elde fırsatını sağlar.

  DEGO sahibi olanlar, geleneksel bankacılık hizmetlerinden kredi alamayanlara, kredi sunma ve DEGO olarak faiz kazancı elde etme şansını yakalarlar.  İşlem hacmi geniş kripto para borsalarının listesinden olması sebebiyle güvenli koşullarda alım-satıma dahil olmayı sağlar. 

  Dezavantajları Ne?

  Dego Finance (DEGO) dezavantajı her kripto para biriminde olduğu gibi sanal cüzdanda saklanırken, ağda oluşabilecek saldırı risklerine açık olmasıdır. Bu riski minimize etmek için çevrimiçi masaüstü kripto para cüzdanlarında saklaması tercih edilir.

  Fiyat oynaklığına sahip olması ikinci dezavantajıdır. Kripto para piyasasının yüksek volatilitesine bağlı olarak bu dezavantaj her kripto para biriminde bulunur. Alım-satım işlemlerinde anlık fiyat takibi yapılmalıdır.

  Merkeziyetsiz Finans İşlemlerinde Oldukça Popüler

  Dego Finance (DEGO), DeFi protokollerinin popülerliğinden güç alan kripto para birimlerindendir. Merkeziyetsiz finans işlemlerinde kullanılan en popüler seçenekler arasında yer alır. Analistlerin 2021 sene sonunda 25 dolar fiyat düzeyinin üzerine çıkmasını bekledikleri DEGO’nun ilerleyen süreçte nasıl bir imaj çizeceğini hep beraber göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle