Kripto Para

Binance kadrosuna büyük transfer: Eski ABD senatörü

  Kripto para piyasasının popüler borsası Binance, CEO Zhao Changpeng tarafından yapılan duyuruyu paylaştı. Borsa eski ABD senatörü Max Baucus’u kadrosuna kattığını açıkladı. Max Baucus borsasının yasal sorumlulukları ile ilgili çalışacak.

  Binance borsasının CEO’su Zhao Changpeng’in 10 mart günü açıklamak için sabırsızlandığını belirttiği duyurusu sonunda gerçekleşti. Duyurusunu iki kere erteleyen Changpeng Binance kadrosuna katılan yeni ismi açıkladı. Ünlü CEO açıklamasının ardından yeni çalışma arkadaşlarından duyduğu mutluluğu da dile getirdi.

  Hacim olarak dünyanın en büyük borsası olan Binance, regülatörlerle iş birliği sağlamak ve yasal süreçlerin kontrolünü gerçekleştirmek için eski ABD senatörünü kadrosuna kattı. Binance kadrosunda yer almaya başlayan MacBaucus, ABD senatosuna bağlı Finans Komitesi’nde yer almıştı. Barrack Obama döneminde de Çin’de elçilik yapan Baucus, finansal konulardaki birikimi ve açıklamaları ile tanınan isimlerden biri. Ünlü ismin Binance kadrosunda yapılacak finansal işlerin yasal süreçlerini takip etmesi ve bununla ilgili atılacak adımları düzenlemesi bekleniyor.

  Max Baucus Binance hakkında açıklama yaptı

  Max Baucus Barack Obama döneminde Çin’de elçilik yaparken blockchain teknolojisi ile yakından ilgilenmişti. Ünlü isim 2017 yılında yaptığı bir açıklamada ABD’deki ödeme sistemleri ile Çin’deki ödeme sistemlerini kıyaslamıştı. Baucus bu kıyaslamaları ile ABD’de regülatör çalışmalarında eksikliklerin olduğunu ve daha önemli adımların atılması gerektiğini söylemişti.

  Blockchain ve regülasyonlar konusundaki birikimleri ile şimdi Binance şirketine hizmet verecek olan Mark Baucus, Binance hakkında da açıklamalarda bulundu. Binance şirketinin kripto paralar ve blockchain teknolojisini ana akımı içinde bulundurmaya çalıştığını belirtti. Şirketin finans sektörünün en büyük kuruluşlarından biri olduğunu açıkladı. Baucus Binance’in politik ve yasal çalışmalarına destek olacağı için kendisini ayrıcalıklı hissettiğini belirtti.

  Changpeng Zhao yeni kadro ile borsanın bir üst basamağa çıkacağını söyledi

  Binance Montana’daki özel danışmalık şirketi aracılığı ile ABD’de ve Çin’de yatırımcılara danışmanlık hizmeti veriyor. Bununla beraber ABD’deki regülasyonlardan kaynaklı alt kuruluşu olan Binance US aracılığı ile de sınırlı hizmet sağlayan şirket, Mark Baucus ise regülatörlerle işbirliği sağlamayı hedefliyor. Changpeng bu konuyla ilgili Baucus’un deneyiminin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle