Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Mart 2021

  11 Mart Perşembe günü itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki kademeli yükseliş hareketi devam etti. Bitcoin fiyatındaki yükselişi tetikleyen gelişmelerin başında, ABD Senatosu’nda onaylanan 1.9 trilyon dolarlık ekonomik teşvik paketi yer alırken, gün içinde olumlu haberler de fiyatlara etki etti.

  Altcoin piyasasında da hareketli bir gün yaşandı. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve önde gelen diğer kripto paralar birimleri hakkında günün önemli gelişmelerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para haberlerinde geniş yer verilen Digital Currency Group’un (DCG) Bitcoin’e yapacağı 250 milyon dolarlık yatırım açıklamasının etkileri piyasaya olumlu yansıdı. Grayscale partneri olan dev firmaların Bitcoin’i destekleyen yatırımları perakende yatırımcıdan da tam destek görüyor. Kripto para uzmanları bu gelişmeleri, Bitcoin’e olan kurumsal ilginin devam etmesi şeklinde yorumluyor.

  Tüm kripto para piyasasının toplam değerinin yeniden 1 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıkması bazı altcoin fiyatlarında da ciddi oranda yükseliş hareketlerini beraberinde getirdi. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, son 2 gündür beklenen Binance Coin duyurusunu, elinde olmayan sebeplerden ötürü yarına ertelediğini söyledi. Bu gelişme BNB fiyatında yine yükselişi tetkiklerdi. 

  Mark Cuban, son dönemim popüler altcoinlerinden Dogecoin (DOGE) fiyatının kısa sürede patlama yapabileceğini söyledi. BitPay’in ürettiği Bitcoin ATM’lerinde Dogecoin alım satımının açılması da fiyatlara olumlu yansıdı. Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) fiyatlarındaki düşüş trendini değiştirecek bir gelişme yaşanmadı.

  Günün Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bitcoin fiyatı, ABD Senatosu’ndan çıkan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin enflasyon riski yaratması sebebi ile yatırımcılardan gördüğü pozitif ilgiyi sürdürüyor. BTC fiyatında son 24 saat içinde yüzde 0.54 oranında kazanç görülüyor. Gün içinde yüksek seviyelere ulaşan BTC fiyatında bir miktar kazançlardan kayıp olduğu görüldü. 

  BTC’ye paralel bir şekilde günün yükseliş gösteren altcoinlerinden biri de Binance Coin (BNB) oldu. Haberin hazırlandığı an itibarıyla ETH, ADA, DOT ve XRP fiyatlarında yüzde 2’nin üzerinde kayıplar olurken BNB fiyatı Binance CEO’sunun açıklamaları sebebi ile yüzde 3 oranında değer kazandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle