BTC volatilitesi dibe vurdu! Ünlü analist boğaların kazanacağını söyledi

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) grafiğindeki son görünüm yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Lider kripto para biriminin 180 günlük volatilitesi şu ana kadarki en düşük seviyesine geriledi. Volatilite düşerken Bloomberg analisti Mike McGlone, pozitif açıklamalar yapmasıyla dikkat çekti.

  Kripto para piyasasındaki son görünüm BTC ve altcoin fiyatlarında yükseliş bekleyen yatırımcıları korkutuyor. Bir süredir yükselmekte zorlanan BTC için kritik bir veri gündeme geldi. BTC’nin 180 günlük volatilitesi dibe vururken Bloomberg kıdemli emtia analisti Mike McGlone dikkat çeken açıklamalar yaptı.

  BTC Ana Akım Olmaya Başladı

  BTC fiyatında 29 bin dolar desteğine yakın seviyeler görülürken ünlü analist, volatilite düşüklüğüne rağmen yükseliş eğilimine işaret etti. McGlone, BTC’nin 180 günlük volatilitesinin Ağustos başında yüzde 46 olmasına dikkat çekti. Ünlü analiste göre bu durum genellikle fiyatlarda yükseliş hareketini beraberinde getiriyor.

  BTC volatilite oranına bakıldığında borsadaki risk ölçüsü olarak kabul edilen Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi’nin yaklaşık 2 katı olduğu görülüyor. Kıdemli emtia analisti bunun BTC için olumlu sinyaller taşıdığını söyledi. McGlone’a göre böylelikle BTC daha ana akım ve daha az spekülatif hale geldi.

  BTC Güvenli Liman Olarak Görülecek

  Pozitif açıklamalarla kripto paralarda yükseliş bekleyen yatırımcıları heyecanlandıran McGlone bazı uyarılarda bulundu. BTC’nin ilk çeyreğin sonundan beri Nasdaq 100’e göre zayıf kaldığı biliniyor. Uzman, bunun tüm risk varlıkları için sorun teşkil edebileceğini söyledi. Beklenmeyen bir ilk yarıyılın ardından borsanın yılın ikinci yarısında daha fazla çalkalanması durumunda BTC zarar görebilir.

  Bloomberg kıdemli emtia analisti, BTC’nin eninde sonunda güvenli liman olarak bilinen altına benzer bir şekilde işlem göreceğini düşünüyor. Usta analist ayrıca BTC’nin düşük performans gösterdiği bu sürecin tersine dönebileceğini belirtiyor. Bunun için borsanın yıl başında beklenmesine rağmen şu an düşük ihtimal verilen resesyondan kaçınmayı başarması yeterli olacak. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle