Kripto Para

Dev kripto hedge fonu BTC için nakit pozisyona geçti

  JPMorgan ve Goldman Sachs eski yöneticileri tarafından yönetilen 200 milyon dolarlık kripto hedge fonundan yeni bir hamle geldi. Nickel Digital Asset Management, bütün sermayesini nakde geçirerek beklemeye başladı…

  Kripto finansal riskten korunma (hedge) fonu Nickel Digital Asset Management, mayıs ayında yaşanan Bitcoin (BTC) çöküşünden sonra yeni bir hamle yaptı. Yönetimi altında 200 milyon dolarlık varlık bulunan fonda yeni hedefler doğrultusunda tamamen nakit pozisyona dönüldü. 

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre Nickel Digital Asset Management, kripto para birimlerinde yeni bir keskin fiyat hareketi bekliyor. Sermayesini yeniden şekillendiren 200 milyon dolarlık fonun yönetici ekibinde JPMorgan ve Goldman Sachs eski yöneticileri olduğu biliniyor.

  Kripto Arbitraj Ticaretinden Yararlandı

  Dev kripto hedge fonu, nakit pozisyona geçmeden önce spot ve türev piyasalarda kripto para fiyatlarının farklılığından oluşan arbitraj fırsatını da değerlendirdi. Kripto arbitraj ticareti, anlık fiyat boşluklarından büyük getiriler elde etmeye yarıyor. Yeterli sermayeye sahip kurumsal yatırımcılar, küçük fiyat farkı olsa da çift haneli kazançlar elde edebiliyor. Bu işlemler fiyat hareketlerinden ziyade spot ve türev piyasalarda oluşan fiyat tutarsızlıklarına odaklanıyor.

  Dev fonun yatırım mantığı hakkında açıklamalarda bulunan Nickel Digital CEO'su Anatoly Crachilov, şunları aktardı: “Piyasadan bağımsız, düşük fiyat oynaklığı stratejimiz, piyasa yönünden bağımsız olarak pozitif getiriler sağlamak üzere tasarlandı. Daha düşük risk toleransına sahip yatırımcılar için kripto para piyasasına geçişi kolaylaştırmak anlamına geliyor.”

  Hedge Fonları İçin Arbitraj Fırsatları Artıyor

  Nickel Digital Asset Management fonu, yüzde 3 fiyat oynaklığı yaşandığı sırada bu hamlesinden yüzde 29 kazanç elde etti. Bu değer, kripto para piyasasında yüzde 78 olarak hesaplanan ortalamanın çok altında kaldı. 

  Ayrıca Bitcoin fiyatında geçtiğimiz dönemde yaşanan düşüşler, Nickel Digital gibi dev hedge fonları için yeni arbitraj fırsatları yaratıyor. BTC’nin rekor seviyesinden yüzde 50 oranında yaşadığı düşüş, vadeli işlem piyasasında özellikle kaldıraçlı uzun vadeli işlemlerde 9 milyar dolarlık tasfiye yarattı. Altcoinler de bu süreçte yüzde 70’ten fazla düşüş göstermişti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle