Kripto Para

Binance ve MasterCard Latin Amerika için bir araya geldi!

  Kripto kabulü ve kullanımı anlamında dünya ortalamasının üzerinde olan Brezilya’da iki dev bir araya geldi. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve kredi kartı devi MasterCard, Latin Amerika’da başka bir ön ödemeli kripto kartı çıkarmak için işbirliği yaptı.

  Latin Amerika’da kripto kabulüne ve kullanımına yönelik artan ilgi devleri harekete geçirdi. Bölgenin kripto anlamındaki başkenti Brezilya pazarı için dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve küresel kredi kartı devi MasterCard, ön ödemeli kripto kartı çıkarmak için bir araya geldi.

  Brezilya’da Hayata Geçti

  30 Ocak’ta Binance resmi sosyal medya hesabından yapılan duyuru ile Binance Card’ın Brezilya’da kullanıma sunulacağı bilgisi paylaşıldı. Brezilya Merkez Bankası tarafından düzenlenen bir ödeme kurumu olan Dock tarafından verilecek yeni kart, Binance kullanıcılarının kripto varlıklar ile satın alma ve fatura ödeme gibi işlemlerini yapmalarına izin verecek.

  Binance şu anda ön ödemeli kartın beta test aşamasında olduğunu söyledi ve kartın önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını açıkladı. Binance, Arjantin’den sonra ürününü Brezilya’da da kullanıma sürerek iki ülkede Binance Card ile faaliyete başlamış oldu.

  “Ödemeler İlk ve En Bariz Kullanım Durumu”

  Binance Brezilya Genel Müdürü ürüne ilişkin yaptığı değerlendirmede, kripto benimsenmesi anlamında bu girişimi olumlu değerlendirdi. “Daha geniş kripto kullanımını ve küresel kabulü teşvik etmede önemli bir adım” olarak değerlendirdiği Binance Card’ı henüz başlangıç olarak gören Gelen Müdür Guilherme Nazar, “Ödemeler, kripto için ilk ve en bariz kullanım durumlarından biridir. Ancak benimsenmenin büyümesi için çok alan var.” dedi.

  Brezilya Kriptoda Küresel Lider

  Binance Card ile birlikte Brezilya’da 14 kripto varlıktan yasal paraya gerçek zamanlı dönüşüme izin verilecek. Yüzde 8’e kadar kripto para iadesi, avantajlar ve ATM’den ücretsiz para çekme gibi artılardan yararlanabilecek olan Brezilyalılar, MasterCard 2022 raporuna göre kripto alanında küresel lider konumunda bulunuyor. MasterCard’ın 2022 Yeni Ödemeler Endeksine göre Brezilya, yüzde 41 olan kripto kullanımı ve benimsenme oranının yüzde 49 olarak gerçekleştiği tek ülke. Her ne kadar El Salvador gibi bir ödeme aracı olarak yasallaştırılmasa da Brezilya, kripto kullanımında küresel liderliğini korumaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle