Kripto Para

DAO Maker hack yedi! 7 milyon dolar çalınmış olabilir

  Kripto para basınında yer alan son dakika haberine göre Dao Maker kitle fonlaması platformu siber saldırıya uğradı. Çalınan fonların tam miktarı henüz açıklanmasa da uzmanlar, bilgisayar korsanların 7 milyon dolarlık fonu patlattıklarını düşünüyor…

  DAO Maker grubu resmi internet sitesi üzerinden yeni bir siber saldırı duyurusu yayınladı. Kripto para basınında da son dakika haberi olarak geçen açıklamaya göre göre Dao Maker kitle fonlaması platformu bilgisayar korsanlarının hedefi oldu. Siber saldırının boyutlarını merak eden kripto para kullanıcıları henüz detaylı bilgilere ulaşamadı. 

  DAO Maker yetkililerinden yapılan açıklamada stake cüzdanlarının ve akıllı sözleşmelerin güvenli durumda olduğu ifade edildi. Platformda siber saldırganların hedeflerinin mevduat akıllı sözleşmeleri olduğu açıklandı.  Öte yandan konuyla ilgili ortaya atılan iddialara göre şirketin çalışmaları bu siber saldırıdan olumsuz etkilenmeyecek. 

  7 Milyon Dolarlık Fon Çalınmış Olabilir

  Dao Maker kitle fonlaması platformundan bilgisayar korsanlarının çaldığı miktarın 7 milyon dolar değerinde olabileceği iddia edildi. Olayın devamında USDC fonlarından çalınan tutar doğrudan Ethereum’a çevrildi. SDC için ETH transferinin sebebi ise, USDC’nin belirli bir hesaptan Circle tarafından dondurulabilmesi ile ilişkili olması şeklinde gösterildi. 

  Son dönemde en büyük sabitcoin olan Tether (USDT) en büyük DeFi hack saldırısı olarak tarihe geçen PolyNetwork siber saldırısından sonra yeni bir karar almıştı. Şirketin bu hamlesiyle birlikte platformda yaklaşık 35 milyon dolar değerinde USDT’yi donduruldu.

  DAO Maker Kullanıcıları Tepkili

  Sosyal medyada seslerini yükseltmeye başlayan DAO Maker kullanıcıları, bilgisayar korsanları tarafından çalındığı için ön fon mevduatlarının eksik olduğunu ifade etti. Ancak buna rağmen platformdan henüz net bir açıklama gelmemesi dikkatlerden kaçmadı. 

  DeFi dünyasındaki siber saldırılar artmaya başladı. Geçen hafta sonunda Blockchain sağlayıcısı DeFi sitesi Poly Network, uğradıkları saldırıda 600 Milyon dolar çaldırdığını duyurdu. Kripto tarihinin en büyük hack olayı olarak kayıtlara geçen bu saldırı pek çok sektör temsilcisini de yeni güvenlik kararları almaya itti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle