Popüler analiste göre BTC 70 bin dolar için hazır!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta gelen rekor seviyenin ardından yeni haftada sert değer kayıpları yaşadı. Pazartesi’den bu yana düşüş eğiliminde olan BTC adına ünlü analist Tone Vays tahminlerini dile getirdi. Vays, BTC’de 70 bin dolar seviyesinin kapıda olduğunu iddia etti.

  Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 69 bin dolar seviyesine dokunarak tüm zamanların rekorunu kırdı ve 70 bin dolar seviyesine merdiven dayadı. Piyasalarda BTC adına sırasıyla 70 bin ve 72 bin dolar seviyeleri için bir beklenti oluştu ancak BTC, Pazartesi günü 66 bin dolar seviyesinden başlattığı düşüşlerde 60 bin dolar bandına kadar geriledi. Perşembe sabahı 60 bin dolar desteğini de kaybeden BTC, Pazartesi gününden bu yana düşüş eğilimini koruyarak ilerledi. Ancak piyasaların popüler analisti Tone Vays, Bitcoin’in en düşük seviyelerini gördüğünü ve sırada yükselişlerin olduğunu iddia etti.

  Analiste Göre BTC Yükseliş İçin Hazır

  60 bin dolar seviyesinin altına sarkan ve ardından bu değer kayıplarının bir kısmını geri kazanan Bitcoin adına tahminlerini paylaşan Tone Vays, Youtube üzerinden 115 bin abonesine yönelik analiz ve tahmin paylaşımında BTC’nin yükselişe hazır olduğunu iddia etti. Bitcoin’in yükseliş hazırlığında olduğunu, düşük seviyeleri “zaten” gördüğünü belirten Vays, bu nedenle kendisinin panik yapmadığını ifade etti. Vays açıklamasında “Düşük seviyenin geldiği ve önümüzdeki birkaç hafta içinde 70 bin doları aşacağımız gerçeğine inanıyorum” dedi.

  Tone Vays Tahmininde Tarihi Değiştirdi

  Popüler analist ayrıca Bitcoin’in bir miktar konsolidasyona dayandığını ve 2022 yılının ilk çeyreğinde 100 bin dolar hedefi için hız kazandığını iddia etti. Ancak Tone Vays, daha önce dile getirmiş olduğu bazı BTC fiyat tahminlerinde bu konuya ilişkin olarak farklı bir tarih vermişti. Eylül ayında dile getirdiği bir tahmininde Vays, Bitcoin’in 2021 sonunda 100 bin dolara ulaşacağını söylemişti. Ancak Vays bu kez bu seviyenin 2022 ilk çeyreğinde görüleceğini söyleyerek tahmininde bir değişikliğe gitmiş oldu.

  Analiste Göre Şükran Günü’ne Kadar Konsolidasyon Yaşanacak

  Ünlü analist Tone Vays açıklamalarında ayrıca 100 bin dolar hedefine inancının tam olduğunu ve Şükran Günü’ne kadar da Bitcoin’den konsolidasyon beklediğini dile getirdi. Piyasalarda son birkaç gündür Bitcoin’in 58 bin 500 dolar ile 61 bin dolar seviyeleri arasında bir konsolidasyon yaşadığı görülüyor. Vays, bu sürecin Şükran Günü’ne kadar devam edebileceğini düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle