Conflux (CFX) Token Nedir? CFX Coin Nereden Alınır?

  Altcoin piyasasında öne çıkan yükselişler ile gündeme gelen Conflux (CFX) token, yerli yatırımcıların da radarına girdi. Farklı altcoinlere yatırım yapmak isteyenler için XFC token nedir, nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. 

  Conflux (CFX) Token Nedir?

  Conflux Network projesi, yeni bir DApps, finans ve Web 3.0 dünyası için açık bir protokoldür. Tsinghua Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi'nin önde gelen fikirlerinden doğan Conflux Network, merkezi olmayan açık kaynak teknolojileri geliştirerek sınır ötesi işbirliğini teşvik etme misyonuyla çeşitli küresel bir ekip tarafından denetlenmektedir. Protokolün yerel kripto para birimi CFX token’dır. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Conflux Network projesinin temel amacı, güvenliği, ölçeklenebilirliği ve ademi merkeziyetçiliği optimize eden yeni bir Tree-Graph fikir birliği mekanizmasıyla blockchain üçlemi sorununa bir çözüm üretmektir. Hızlı ve güvenli bir halka açık blok zinciri olan Conflux Network, yeni nesil merkezi olmayan ticarete güç sağlamak için Proof of Work ve bir Ağaç-Grafik yapısını birleştirmektedir. Projenin detayları ve Whitepaper hakkında kapsamlı bilgileri https://confluxnetwork.org/en/ bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  CFX Token Yorumları

  Conflux Ağı, Turing Ödülü sahibi Dr. Andrew Yao'nun Tsinghua Üniversitesi'ndeki araştırma laboratuvarından kaynaklanmıştır. 2018'de Conflux Vakfı kurulduktan sonra bu çığır açan konsensüs mekanizmasına dayalı açık bir altyapı oluşturmak için mevzuata uygun bir bağış toplama tamamlandı. 

  Kısa bir süre sonra Conflux, Çin'de devlet tarafından onaylanan tek kamu, izinsiz blok zinciri olarak kendini kanıtladı. Bu gelişmeler CFX token yatırımı hakkında yorumlar yapan uzmanların olumlu görüşler bildirmesine yol açmıştır. CFX token avantajları sayesinde kazançlı bir yatırım tercihi olarak görülmektedir. 

  Conflux (CFX) Token Geleceği 

  Sağlam temellere sahip kripto para projelerinden biri olan CFX token geleceği oldukça umut vericidir. Projenin geliştirici ekibinin bilimsel geçmişi dikkat çekicidir. Bu yüzden uzmanlar DeFi alanında faydalı çözümler sunan Conflux Network ağının gelişmeye devam edeceğini düşünmektedir. 

  CFX Token Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 CFX fiyatı %conflux-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %conflux-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Conflux 24 saatte %conflux-token+yuzde%.

  2021 yılında kripto para piyasasında boğa rallisi görülmesiyle birlikte CFX token fiyatı da rekor kırmıştır. Uzmanlar CFX token fiyatında yeni yükselişler ve zirveler yaşanacağını tahmin etmektedir. Çin destekli olması da projeyi rakiplerinden bir adım öne taşımaktadır. 

  CFX Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Conflux (CFX) Coin satın almak için listeleme yapan Binance, Mandala Exchange, OKEx, ZT gibi borsaların internet sitesine girin. 
  • 2. Adım: Borsanın kayıt formunu KYC bilgileri ile birlikte doldurarak hesap açın.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktif ettikten sonra borsanın sunduğu para transferi yöntemlerinden size uygun olanını seçip hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra kripto para satın al menüsü üzerinden CFX tokeni seçin. 
  • 5. Adım: Hesabınızdaki CFX Coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Conflux (CFX) Token avantajları şunlardır:

  • Konsensüs için yeni GHAST protokolünü kullanmaktadır.
  • GHAST protokolü ve sistemin, zorlu koşullar altında bile güvenlikten veya merkezden uzaklaşmadan ödün vermeden saniyede 3000'den fazla işlem gerçekleştirdiği kesin olarak kanıtlamıştır.
  • işlem sponsorluğundan token stake etme avantajı sunduğu için CFX token aracılığıyla pasif gelir elde etme imkanı vardır.
  • Geliştirici ekibi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Carnegie Mellon Üniversitesi, Tsinghua Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi dahil olmak üzere dünyanın en iyi üniversitelerinden gelir.

  Dezavantajları Neler?

  Conflux (CFX) Token dezavantajları şunlardır:

  • Yüksek volatiliteye sahip olması CFX token yatırımlarını riskli bir yatırım yapar. 

  Sonuç

  Conflux Network projesi, Web3'ün geleceği için gelişmiş güvenlik ve kararlılık sunan bir protokoldür. Projenin hedefi daha hızlı, yeni nesil bir blok zinciri oluşturmak için en son araştırmaları uygulamaktır. Yerel kripto para birimi CFX tokendir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle