Kripto Para

Gizemli BTC balinası devasa transferler yaptı!

  28 Ağustos Cumartesi günü gizemli Bitcoin (BTC) balinaları harekete geçti. Cumartesi günü sabah saatlerinde balinaların, 2 saat içinde on binlerce Bitcoin’i hareket ettirdiği tespit edildi. Transfer edilen BTC’lerin değeri 3 milyar doları aşıyor.

  Analistler, uzman isimler, traderlar ve hatta küçük ölçekli yatırımcılar, kripto para piyasalarının geleceğine yönelik tahminlerde bulunurken genellikle belli başlı bazı verilerden yararlanır. Bu veriler arasında birçok değişken olsa da çoğu zaman destek alınan veriler yıllardır sabittir. Örneğin bu veriler arasında, söz konusu kripto varlığın geçmiş dönemde göstermiş olduğu benzer fiyat hareketlilikleri, piyasadaki stablecoin miktarları ve balinaların söz konusu kripto varlık işlemleri gibi veriler yer alıyor. Bu veriler, söz konusu kripto varlğın geleceği için önemli ipuçları verebiliyor.

  Gizemli Balina Su Yüzüne Çıktı

  Söz konusu veriler arasında, özellikle piyasada ralli sinyalleri görülürken balina hareketlilikleri dikkatle inceleniyor. Zira balinaların bir kripto varlığı borsalardan çekip soğuk cüzdanlarında tutması, söz konusu varlığın arz şoku yaşamasına yol açabilir. Öte yandan piyasanın devasa oyuncularının, o varlıktan yükselişler beklediği öngörüsü ortaya çıkabilir. Bu nedenle de balinaların transfer işlemleri yakından takip ediliyor. Bu veriler ışığında, 28 Ağustos tarihindeki Bitcoin (BTC) balinalarının transfer işlemleri, piyasada bir heyecan yarattı.

  Balina 26 Dolar ile 3 Milyar Dolarlık İşlem Yaptı

  Cumartesi günü öğleden önce, 2 saatlik zaman diliminde gizemli bir BTC balinasının ciddi miktarlarda BTC transferleri yaptığı tespit edildi. Verilere göre balina, her bir işlem için 13 dolar ödeyerek 2 farklı transfer işlemi gerçekleştirdi. Balina ilk transfer işleminde, bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana 42 bin 970 adet BTC taşıdı. Bu işlem gerçekleştiğinde transfer edilen BTC’lerin değeri 2 milyar 98 milyon 745 bin dolara denk geliyordu.

  Balinanın yaptığı ikinci işlemde, yine anonim cüzdanlar arasında bu kez 21 bin 485 adet BTC taşındı. Söz konusu işlemler Bitcoin Blockchain ağında 697 bin 944’üncü ve 697 bin 946’ıncı bloklarda gerçekleşti. Bu iki işlemde gizemli balinanın hareket ettirdiği BTC’lerin değeri 3 milyar 154 milyon 511 bin 086 dolar olarak hesaplandı. Balina bu işlemler için toplamda 26 dolar ödedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle