Kripto Para

Mastercard’tan çarpıcı kripto para açıklaması

  Dünyanın en büyük ödeme hizmetleri sağlayıcılarından Mastercard CEO’su Michael Miebach, kripto para sektörü hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü yönetici şirketin son toplantısında kripto para birimi alanına giriş yapmalarının önemli olduğunu söyledi…

  Kripto para piyasasında son dönemde olumlu sinyaller takip edilirken, bir çarpıcı açıklama da Mastercard yöneticisinden geldi. Mastercard CEO’su Michael Miebach, şirketin kripto para birimi alanında olmasını çok önemli gördüklerini söyledi. 

  Dünya genelinde kripto para birimlerinin benimsenmesi ana akım aşamaya gidiyor. Geleneksel finansal hizmetler, platformları değişen finansal ekosisteme uyum sağlamaya itiyor. Bu sektörde önemli bir konuma sahip olan dünyanın önde gelen ödeme hizmetleri sağlayıcısı Mastercard da dikkat çekici adımlar atmaya başladı. 

  Merkez Bankalarıyla Ortak Çalışma Planı

  Mastercard şirketi de merkez bankası dijital para birimi (CBDC) veya stablecoin projelerini test ederken özel kuruluşları çekmek için geniş müşteri tabanlarını kullanmayı planlıyor. Devlet kuruluşlarının da ilgisini çekmek isteyen şirket, uluslararası erişim gücünü kullanarak kripto para sektöründe öne çıkmayı hedefliyor.

  Mastercard CEO’su Michael Miebach, şirketin finansal verilerinin açıklandığı toplantıda bu sektöre yönelik hedefleri hakkında çarpıcı bir konuşma yaptı. Kripto para sektörünün hala nispeten yeni bir pazar olduğunu dile getiren yönetici, insanların sektörü daha iyi anlamalarına yardımcı olabilecek adımlar attıklarını söyledi.

  Mastercard Kripto Para Kabul Edecek

  Mastercard CEO’su Michael Miebach konuyla ilgili açıklamasında şirketin hedeflerini şu şekilde açıkladı: “Yaptığımıza inandığımız şey, multi-rail bir ödeme sağlayıcısı olarak piyasaya bir bakış açısı getirmek. Bu alanda olmalıyız çünkü insanlar cevaplar arıyor.” Öte yandan geleneksel şirketlerin ve yatırımcıların kripto paralara giderek daha fazla ilgi duymasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

  Kripto para sektörüne yönelik ilginin artması sonucu, Mastercard gibi ödeme işlemcileri, müşterilerini rakiplerine kaptırmamak için onları desteklemeye başladı. Şirket ödeme sektörünün hayati bir parçası haline geldiği belirtilen birkaç kripto para birimini desteklemeye başlayacağını açıkladı. Böylelikle dünya genelinde 900 milyondan fazla Mastercard kullanıcısı kripto para harcamalarıyla ödeme yapabilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle