Popüler analist BTC piyasasındaki kritik dönemeci yorumladı

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, son iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. BTC piyasasındaki 6 milyar dolarlık opsiyon dolmak üzereyken kritik dönemeçten nasıl çıkılacak?

  Kripto para yatırımcıları ve sektörün önde gelen temsilcileri, Bitcoin fiyatının geleceğini tartışmaya devam ediyor. Son dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaşmışken bir anda sert bir düzeltme ile karşılaşan Bitcoin fiyatında yeni dönemde neler görülecek? Popüler kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin piyasasındaki önemli dönemeci yorumladı.

  Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasaları genellikle dalgalı bir seyir izlediği için, mevcut boğa piyasası kapsamında da normal bir gerileme yaşanmış olabilir. Michael van de Poppe, kripto para piyasasının düz bir çizgide yükselmediği için bu tür düzeltmeleri normal buluyor. Ona göre, Bitcoin’in daha fazla yükseliş ivmesi yakalayabilmesi için üzerinde yükseleceği sağlam bir zemin oluşturması bekleniyor. 

  Bitcoin Rekor Opsiyon Vadesi Doluyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş trendi devam ederken, Michael van de Poppe bu tür düzeltmelerin şart olduğunu söyledi. Popüler kripto para analisti ayrıca Bitcoin piyasasında kritik bir dönemeç olarak görülen bir noktaya da dikkat çekti. Bitcoin piyasasında 6 milyar dolarlık rekor opsiyon vadesinin dolmasına çok az bir zaman kaldı. 

  Kripto para yatırımcıları BTC fiyatında neler yaşanabileceği konusunda tedirginliklerini sürdürürken, Michael van de Poppe bu durumu kendi bakış açısından yorumladı. Ünlü analiste göre bu dönemde BTC ve kripto para piyasasının genelinde daha fazla fiyat dalgalanması görülebilir. Opsiyonların son tarihleri geçtikten sonra piyasadaki momentumun değişmesi de yaygın görülen bir durum olarak değerlendirildi. 

  Bitcoin’de Ayı Piyasası Henüz Oluşmadı

  Son dönemde kripto para analistleri ve uzmanları, Bitcoin’de boğa piyasasının son bulup ayı piyasasının başladığına yönelik tartışmalar yapıyor. Popüler analist Michael van de Poppe bu konu hakkındaki açıklamasında belirli bir seviyeye kadar düzeltme gelmesi halinde bile yine de yükseliş trendinin geçerli olacağını söyledi. Michael van de Poppe, BTC’nin düzeltmeden sonra yükselişine devam edeceğine inanıyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle