Coinbase'ten 13 bin Bitcoin neyi işaret ediyor?

  CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Coinbase borsasından çıkan yarım milyondan fazla Bitcoin’e (BTC) dikkat çekti. Kripto para uzmanları bu Bitcoin transferini boğa rallisinin bir sinyali olarak değerlendirdi…

  Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, geçtiğimiz gün çok dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ju, popüler kripto para borsası Coinbase üzerinden yapılan transfere dikkat çekti. Buna göre Coinbase borsasından 630 milyon dolarlık Bitcoin’in çıktığı öğrenildi. 

  Kripto para borsalarından olan Coinbase platformundan 13 bin 390 adet Bitcoin’in çıktığını duyuran CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju yine gündeme gelmeyi başardı. Ju’nun bu haberi verdiği sıradaki rakamlara göre kripto para borsasından çıkan Bitcoin’in değeri 630 milyon dolar seviyesine tekabül ediyordu.

  Coinbase Borsasında Dev Bitcoin Transferi

  Kripto para uzmanları, Coinbase gibi merkezi kripto para borsalarından çıkan yüksek maliyetli Bitcoinleri genel olarak boğa piyasası olarak yorumluyor. Analistler çıkan bu Bitcoinlerin satılabilecek zeminden ayrılmış olmasını vurguluyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, kurumsal firmaların Bitcoin ile ilgilenmesinin boğa piyasası ile ilgili bir işaret olarak yorumlandığını söyledi. 

  Kripto para piyasasında ve özellikle Bitcoin fiyatlarında düşüş trendinin çok bir şey ifade etmediğini yineleyen CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju şunları söyledi: “13 bin BTC, birkaç saat önce Coinbase’ten uçtu. Görünüşe göre BTC’ler çoklu Coinbase cüzdanlarına gitti. ABD’li kurumsal yatırımcılar 48 bin dolar seviyesinden Bitcoin alımı yapıyor. Gördüğüm en güçlü boğa piyasası sinyali.”

  Bitcoin Piyasasında Boğa Sinyali

  Perakende kripto para yatırımcıları, dünyanın en popüler kripto para borsalarından Coinbase üzerinden gerçekleşen bu Bitcoin transferini yakından takip etti. Kripto para topluluğunda pek çok tartışmanın ana gündem maddesi haline gelen bu transfer uzmanlar tarafından Bitcoin boğa rallisi olarak yorumladı. Kripto para dünyasının önde gelen analistleri, Coinbase borsasından yarım milyondan fazla BTC çıkmasını piyasalara olumlu yansıyacağını düşünüyor. Bitcoin yatırımcıları bu gelişmenin fiyatlara etkisini yakından takip etmeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle