Azılı Bitcoin düşmanı Peter Schiff konuştu: Düşecek!

  Bitcoin’e yönelik sert eleştirileri ile “BTC düşmanı” unvanı kazanan Peter Schiff, lider kripto para birimindeki son ralliyi değerlendirdi. Yaşanan ralliye inanmayan Schiff, beklendiği şekilde BTC’nin düşeceğini iddia etti!

  Yaşanan son Bitcoin (BTC) rallisi bile azılı düşmanı ikna edemedi! Altın maksimalisti Peter Schiff son yaptığı değerlendirmede yaşanan fiyat yükselişini “spekülatif” olarak gördü ve Bitcoin’in düşeceğini iddia etti!

  “Spakülatörler Hücum Etti”

  Azılı BTC düşmanı Schiff yaşanan son yükselişi spekülatif olarak değerlendirerek yine dikkatleri üzerine çekti. Pek çok kez kripto para birimlerini “kumar” olarak değerlendiren Schiff, kripto topluluğunu kızdıran bu söylemini tekrarladı ve 30 bin dolara yükselen BTC rallisinin ardında spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunan fonlar nedeniyle spekülasyon yapmak isteyenlerin olduğunu söyledi!

  Schiff Twitter paylaşımında, “Bana kalırsa, spekülatörler hücum ederek Bitcoin fiyatını 30 bin doların üzerine çıkardı. Çünkü başka bir Bitcoin ETF’si ya da kripto borsası kurulursa daha fazla spekülatörün alım yapacağına inanıyorlar. Ancak bu olaylardan ikisinin biri tamamlandığında, tüm spekülatörler çoktan satın alım yapmış olacaklar.” dedi.

  Cameron Winklevoss Farklı Düşünüyor!

  Peter Schiff sürecin sonunda Bitcoin’in düşeceğinden emin konuşurken, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss farklı bir yaklaşım sergiledi. Winklevoss Bitcoin’in tarihi bir alım fırsatı sunduğunu söyledi ve spot ETF başvuruları ile birlikte fiyatların çok daha yukarılara yükseleceğini öngördü.

  Winklevoss pek çok kez dile getirdiği, “Önümüzdeki 10 yılın en iyi yatırım” olarak gördüğü Bitcoin’deki söylemini tekrarladı. Mevcut seviyeleri iyi bir alım noktası olarak gören Winklevoss, ETF’lerin devreye girmesi ile birlikte bu alım fırsatının kapanacağını düşünüyor.

  Bitcoin 30 Bin Doların Hemen Altında!

  Gece saatlerinde güç kazanan Bitcoin yükselişi sonrası fiyatlar 30 bin doların üzerine yükselmişti. Ufak bir geri çekilme yaşanan BTC fiyatı şu anda %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor. Piyasanın geneli lider kripto para birimini takip ediyor ve güçlü alım dalgası eşliğinde lider altcoin Ethereum (ETH) da fiyatını %ethereum+usd% dolara taşımayı başardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle