Ünlü analistten şaşırtan açıklama: BTC halving ve ETF onayı işe yaramaz!

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Peter Brandt, yatırımcıları şaşırtan açıklamalarla gündeme geldi. Ünlü analist, Bitcoin (BTC) için yeni zirveler getirmesi muhtemel “yarılanma” ve spot BTC ETF onayı hakkında olumsuz konuştu. Deneyimli trader Peter Brandt’in bu açıklamaları tepki çekti.

  Kariyerinde 40 yılı deviren deneyimli analist Peter Brandt, kripto paralara yönelik tahminleriyle öne çıkıyor. Yatırımcıların yakından takip ettiği isimlerden biri olan ünlü analist, kripto topluluğunda heyecanla beklenen gelişmeler hakkında ilginç ifadeler kullandı. Brandt, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda halving (yarılanma) ve ETF onayının BTC fiyatına olumlu etki yaratmayacağını iddia etti.

  BTC Yatırımcılarını Kızdıran Açıklama

  Twitter’da 700 binden fazla takipçisi olan Peter Brandt, kripto para yatırımcılarında büyük heyecan yaratan spot BTC ETF onayı hakkında “Bitcoin hakkında inandığım 3 konu var. Sonunda ABD’de bir ETF onayı gelecek. Bu kaçınılmaz Ancak bunun Bitcoin için bir önemi yok.” ifadelerini kullandı. Özellikle BlackRock şirketinin başını çektiği spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanması durumunda kripto paraların ciddi yükselişler yapacağı konuşuluyordu.

  Ünlü analist Peter Brandt’ın kripto para yatırımcılarının tepkisini çeken ifadeleri sadece bununla sınırlı kalmadı. 2024 yılının Nisan ayında geçekleşmesi beklenen Bitcoin ödül yarılanması (halving) konusunda da şaşırtan açıklamalar yaptı: “Bitcoin’de ödül yarılanmasının da bir önemi yok. Hatta piyasalar öncesinde düşüş bile gösteriyor. Bitcoin’in diğer piyasalarla olan korelasyonu da bir yükseliş başlatmaz.”

  BTC Fiyatında Rekor Beklentisi Sürüyor

  Peter Brandt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tüm bu olumsuz tutuma rağmen BTC fiyatında yükseliş olacağını vurguladı. “Tüm bunlara rağmen Bitcoin besin zincirinin tepesinde olacak. Zaten tek önemli olan da bu.” ifadelerini kullanan ünlü analistin paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi gördü.

  Brandt’in bu yorumları kripto para yatırımcılarının tepkisini çekerken 2024 Nisan’da gerçekleşecek halving için geri sayım devam ediyor. Son halving yani BTC ödül yarılanması olayı 2020 Mayıs’ta gerçekleşmiş ve sonraki 5 ay içinde büyük boğa koşusu yaşanmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle