BTC’de Wyckoff Döngüsü nasıl sonuçlanacak?

  Pek çok ünlü kripto para analisti, Bitcoin’in çizdiği grafiği Wyckoff Döngüsü ile aynı olarak kabul ediyor. Buna göre Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşün yaklaşık 6 hafta daha sürme ihtimali bulunuyor…

  Kripto para piyasasının lider para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlikler sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda 30 bin dolar seviyesinin altına inen BTC fiyatı, toparlanma belirtileri gösteriyor. Son dönemde pozitif sinyaller veren BTC’ye rağmen ünlü analistler, Wyckoff Döngüsünün yaşandığını belirten açıklamalar yapıyor.

  Bitcoin’in Wyckoff Döngüsü benzeri hareketler yapması halinde fiyatın 58 bin dolar seviyesine kadar çıkma ihtimali de bulunuyor. Fakat bu tablonun zaman zaman düşüşler ve yükselişler sonucu görüleceği düşünülüyor. Popüler analistler, BTC fiyatında 58 bin dolarlı seviyeler görülmeden önce 2 kere daha 30 bin dolar altına düşüş yaşanması gerektiğini vurguluyor.

  Deneyimli Analistlerden BTC Yorumları

  Wyckoff Döngüsünü göz önünde bulundurarak yorumlar yapan tecrübeli kripto para analistleri, Bitcoin fiyatındaki düşüşün yaklaşık 6 hafta daha sürebileceğini iddia ediyor. Filbfilb isimli analist açıklamasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz birkaç hafta içinde sayısız kez çizildiğini ve yeniden çizildiğini gördüm. Ama eğer gerçek bir dip ise, düşüş trendinin boyutu ile yeniden birikimin gerçekleşmesi için gereken süre arasında bir korelasyon olma eğilimindedir.

  Popüler kripto para analisti Willy Woo, son dönemlerde Bitcoin’in Wyckoff Döngüsünü yaşadığını belirten paylaşımlar yaptı. Çoğu analistin ortaklaşa fikir birliğine vardığı bu görüşlerin doğru olması halinde BTC fiyatında yükseliş öncesi gerilemeler görülebilir. 

  BTC Fiyatı Toparlanacak Mı?

  Popüler analistlerin Bitcoin fiyatı ve grafikleri hakkında yaptığı yorumlar, bir süre daha 30 bin dolar ile 40 bin dolar arasında iniş çıkışların yaşanacağını belirtiyor. Bu dönemde kripto para yatırımcılarının temkinli olması ve destek ile direnç noktalarına dikkat ederek hamle yapmaları tavsiye ediliyor. Wyckoff Döngüsüne göre Bitcoin fiyatının ağustos ayı sonlarına doğru tamamen toparlanmaya başlaması bekleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle