Charlie Lee LTC'nin en önemli özelliklerini sıraladı

  Altcoin piyasasının popüler kripto para birimlerinden biri olan Litecoin (LTC), bu sene 10. yaşını kutlayacak. Charlie Lee, kripto para hakkında çok önemli görülen özellikleri paylaştı…

  Bitcoin (BTC) kripto para biriminin ardından sektörde en önemli kripto para birimlerinden biri olarak görülen Litecoin (LTC) 10. yaş gününe hazırlanıyor. Kripto para yatırımcıları, bu sektörde Bitcoin’den dijital altın olarak söz ederken, Litecoin’den de dijital gümüş olarak söz ediyor. 

  Kripto para piyasalarının gümüşü Litecoin (LTC), önümüzdeki Kasım ayında 10. yıl dönümünü kutlayacak. Bu kapsamda mikrofonların uzatıldığı Litecoin (LTC) yaratıcısı Charlie Lee, kripto para hakkında çok önemli özellikleri sıraladı.

  LTC Hiç Aksaklık Yaşamadan Yoluna Devam Etti

  Piyasa değeri en yüksek iki kripto para Bitcoin ve Ethereum sistemlerinde aksaklıklar yaşadığı biliniyor. Buna rağmen Litcoin (LTC) ağ hayatı boyunca hiç aksaklık yaşamamasıyla dikkat çekiyor. Kripto para yaklaşık 10 yıldır hiç durmadan çalıştığı ve sadece birkaç kripto para biriminde bu durumun görüldüğüne dikkat çekildi. 

  Sıralaması defalarca değişse bile Litecoin piyasa değeri olarak hep ilk 10 içinde kalmayı başardı. Kripto para piyasasındaki değer sıralamasında son duruma bakıldığında Chainlink (LINK) ve Cardano (ADA) arasında 7. sırada yer aldığı görülüyor. Merkeziyetsiz Finans (DeFi) kripto paraları Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Uniswap yönetim token’ı (UNI) değerlerini hızla arttırmasıyla biliniyor. Bu durum sıralamada köklü değişiklikler meydana getirebilir.

  Üst Düzey Güvenlik ve Likiditeye Sahip 

  Bitcoin’e göre farklı bir madencilik algoritması kullanan Litecoin, şifreleme düzeylerini Scrypt algoritmasıyla domine edebiliyor. Lee’nin açıklamalarına göre LTC’nin Scrypt algoritması %99 egemenlik sağladığından Litecoin madencilerinin Litecoin’e saldırmaları için herhangi bir teşvik bulunmuyor.

  Lee, Litecoin’in bugünkü piyasa değerinin 9 milyar dolar ve günlük işlem hacminin 8,5 milyon dolara ulaştığına dikkat çekti. Ayrıca Litecoin, çok düşük ücretlerin olduğu ve hızlı işlem özelliği sayesinde popüler bir değişim aracı olarak da kullanılabiliyor. Litecoin’in alınıp satılabileceği çok fazla platformunun olması da likiditeyi arttıran bir özellik olarak öne çıkıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle