LTC’nin BTC’ye üstün yönleri değerlendirildi

  Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee, son açıklamalarında LTC ve BTC’nin farklarını vurguladı. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isim, Litecoin’in öne çıkan avantajlarına dikkat çekerek yatırımcıları da bilgilendirdi…

  Kripto para sektörünün en eski ve tanınmış isimlerinden biri olan Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee, katıldığı programda yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. LTC ve Bitcoin (BTC) arasındaki farklılıkları vurgulayan Lee’nin açıklamaları kripto para yatırımcılarından büyük ilgi gördü. 

  Bilindiği üzere Litecoin, 2011 yılında piyasaya çıktı ve bu özelliği sayesinde kripto para dünyasının en eski oyuncularından biri olmasıyla tanınıyor. Bitcoin (BTC) kripto para biriminin esasında “lite” versiyonu olarak piyasaya çıkan kripto paranın ismi de buradan geliyor. BTC ile pek çok alanda benzerliği olan LTC, SHA256 algoritmasını kullansa da bunun üzerine Scrypto Proof-of-Work (PoW) konsensus yöntemini ilave etti.

  LTC ve BTC Farklılıkları Mercek Altında

  Proof-of-Work algoritmasını kullanan LTC bu sayede ASIC cihazları ile madencilik yapmanın daha zor olmasını sağladı. Bu konuda açıklamalar yalan LTC kurucusu, ASIC cihazlarının devre dışı kalması avantajıyla isteyen herkesin madencilik yapabileceğini vurguladı. Charlie Lee, ayrıca Litecoin ağının Bitcoin’den çok daha hızlı olduğunu da belirtti.

  Bitcoin ile farklılıklara dikkat çeken Lee, Litecoin arzının daha fazla olduğunu söylerken, ödeme işlemlerinde de LTC kullanılmasının mümkün olduğunu hatırlattı. Bitcoin ağında yapılan bir işlem için 10 dakikalık bir süre geçerken, Litecoin ağında bu sürenin 2.5 dakika ile sınırlı olmasını vurguladı

  LTC'nin Öne Çıktığı Özellikleri

  Bitcoin’in blockchain ağının şu anda artan talep ile birlikte tamamen dolduğunu ve her bloğun işlemde kullanıldığını söyleyen Lee’nin açıklamaları kripto para yatırımcılarından büyük ilgi gördü. Bu yoğunluk sebebiyle işlem ücretlerinin arttığına dikkat çeken Charlie Lee, Litecoin’de ise bu sebeple işlem ücretlerinin çok düşük olduğunu ifade etti.

  Charlie Lee, bunca üstün özelliklere rağmen elinde tuttuğu bütün LTC’leri zirvedeyken satması sebebiyle kripto para kullanıcıları tarafından ağır eleştirilere tutulmuştu. Litecoin kripto para biriminin popülerliğini sürdürdüğü dönemde bütün LTC’lerin satışı ise yatırımcıların güvenini zedeleyen bir hareket olmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle