BTC yükselirken usta analist yatırımcıları uyardı!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ABD kanadında yaşanan gelişmelere bağlı olarak hızlı bir yükseliş elde etti. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları sonrası yükselişe geçen Bitcoin için kripto para piyasalarının usta analisti Michael van de Poppe, yatırımcıları uyardı.

  Bitcoin (BTC), Mayıs ayı ortalarında yaşadığı sert çöküş ile 30 bin dolar bandına kadar gerilemişti. BTC’de gelen bu çöküşün etkileri, Haziran ayı boyunca genel anlamda devam etti ve bu yatay eğilim, Temmuz ayı genelinde de kendisini gösterdi. Ancak Temmuz ayında, özellikle Amazon söylentileri sonrası yükselişe geçen BTC, 28 Temmuz tarihinde ABD kanadında yaşanan gelişmelere bağlı olarak bir kez daha yukarı yönlü hareketlenme yaşadı. BTC uzun bir sürenin ardından yatırımcıları heyecanlandırdı ancak usta analist Poppe, buna rağmen yatırımcıları uyardı.

  Powell’ın Açıklamalarıyla Birlikte BTC Yükselişe Geçti

  ABD Merkez Bankası (Fed) 28 Temmuz tarihinde faiz kararını açıkladı. Fed Başkanı Jerome Powell da karar sonrası kameralar karşısında açıklamalarda bulundu. Konuşmasında enflasyona da değinen Powell’ın açıklamalarıyla birlikte BTC hızlı bir değer artışı yaşayarak tekrar 40 bin doların üzerine çıktı. BTC’deki bu yukarı yönlü hareketlilik, haliyle genel anlamda kripto para piyasalarını da hareketlendirdi. Gelen yükseliş sonrası yeni bir boğa koşusu sinyali söylemleri gündeme gelirken, analist Michael van de Poppe, başka bir açıdan yatırımcıları uyardı.

  Poppe Dip Bölge Oluşabileceğini Öne Sürdü

  Sosyal medya üzerinden takipçilerine yönelik paylaşımda bulunan Poppe, Bitcoin düşüşüne değindi. Poppe, paylaştığı grafikte BTC’nin düşüş eğilimini gösterdi. Poppe, paylaşımında BTC için bir de kritik bir fiyat bandına dikkat çekti. Ünlü analist, Bitcoin için aşağı bölgede dikkat edilmesi gereken bölgenin 36 bin dolar seviyesi olduğunu ifade etti. Poppe’a göre BTC, yukarı yönlü güçlü bir dirençle karşılaşabilir ve fiyat hızla 36 bin dolar seviyesine gerileyebilir.

  Poppe Olası Dip Bölge Öncesindeki Fiyat Seviyesini Belirtti

  Michael van de Poppe, Bitcoin’in 36 bin dolar seviyesinde daha derin bir dip bölge oluşturabileceğini öne sürdü. Bu noktada Poppe, olası dip bölgenin oluşmasından önce 36 bin 600 dolar seviyesinin takip edilmesi gerektiğini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle