Kripto Para

Litecoin’in babasından Elon Musk’a övgüler!

  Kripto para piyasalarında “Litecoin’in babası” olarak da tanınan, Litecoin’in (LTC) arkasındaki isim olan Charlie Lee, katıldığı bir yayında Dogecoin (DOGE) ve Elon Musk hakkında övgü dolu yorumlarda bulundu. Lee, Dogecoin’in “harika ve eğlenceli” olduğunu belirtti ve Elon Musk’a da teşekkür etti.

  Kripto para piyasalarının Twitter gündeminde, Litecoin’in (LTC) arkasındaki isim olan ve kripto toplulukları tarafından “Litecoin’in babası” olarak da bilinen Charlie Lee’nin konuşmaları yer aldı. Lee, Bloomberg’in canlı yayınına katıldı ve hem Dogecoin (DOGE) hakkında hem de Dogecoin’e yoğun destekler veren Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk hakkında açıklamalarda bulundu. Lee, Dogecoin için “harika ve oldukça eğlenceli” tanımını kullanırken, söz konusu röportajında Elon Musk’a da övgü dolu sözlerle birlikte teşekkür etti.

  Charlie Lee, Elon Musk’a Teşekkür Etti

  Charlie Lee, röportajında en büyük şaka coini olan Dogecoin’in birçok insanı uzaya götürmeye hazır olduğunu iddia etti. Ayrıca Lee, “kripto para birimlerini ana akım bir konu haline getirdiği” için Elon Musk’a da teşekkür etti.

  Dogecoin 2013 yılında şu an geçersiz olan, Litecoin’in bir çatalı olarak “Lucky Coin” adıyla ve tamamen şaka amacıyla piyasaya sürülmüştü. Yıllarca sadece şakadan ibaret bir şekilde bir köşede bekleyen Dogecoin, 2021 yılında Elon Musk’ın yoğun destekleri ile piyasanın en büyük kripto varlıkları arasına girdi. Ayrıca Musk’ın ve DOGE’un popülaritesi, genel olarak kripto paraların popülaritelerine de yansıdı.

  Dogecoin ve Yükseliş Macerası

  Dogecoin’in 2013 yılında ortaya çıkış fikrinin arkasında, Reddit platformu bulunuyor. O dönemlerde çok yeni olan ve internet mecralarında ses getirmeye başlayan Bitcoin’in (BTC) bir parodisi olarak ortaya çıkan Dogecoin, 2021 yılında da aslında Reddit desteğini arkasına aldı. Reddit’te bir araya gelen WallStreetBets oluşumu, Dogecoin’e çılgınca yatırım yaptı ve ardından Elon Musk, Dogecoin’e elini attı. Bu aşamadan sonra Dogecoin, en azından bir süre durdurulamaz bir şekilde yükseldi.

  Lee Suçlamalarla Karşı Karşıya Kalmıştı

  Charlie Lee de yaptığı açıklamalarında Dogecoin’in bu yükselişine ve çok popüler bir varlık haline gelmesine atıfta bulunarak fikirlerini dile getirdi. Öte yandan Charlie Lee, bir dönem zulacılık suçlamalarıyla da karşı karşıya kalmıştı. 2018 yılında kripto piyasasında görülen büyük çöküşten hemen önce Litecoin varlıklarını satmak ve içeriden ticaret yapmak suçlamalarıyla anılan Lee, söz konusu dönemde bu suçlamalar karşısında zor günler geçirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle