Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 13 Temmuz 2022

  Küresel piyasaları baskı altında tutan FED’in faiz politikası, kripto paralarda da etkili olmaya devam ediyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde enflasyon ile resesyon baskıları sürüyor.

  13 Temmuz 2022 Çarşamba gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Küresel piyasalarda merakla beklenen ABD haziran ayı enflasyon verisi açıklandı. ABD’de aylık TÜFE yüzde 1.3 olurken yıllık TÜFE ise yüzde 9.1 oldu. Beklentilerin üzerinde gelen enflasyon rakamları sonrasında endeksler ile birlikte kripto para piyasasındaki satışlar hız kazandı. 

  Kripto para karşıtı açıklamalarıyla tanınan Charlie Munger, Bitcoin yatırımcılarını kızdıran açıklamalarda bulundu: “Kripto paralara olan yatırım hiçbir şeye yatırım değildir. Bu yüzden asla kripto para satın almayın. Zira kripto para satın almayı veya takas etmeyi neredeyse delilik olarak görüyorum.”

  Çin’in en kalabalık şehri Şangay, 2025 yılı sonuna kadar 350 milyar yuanlık (52 milyar dolar) bir Metaverse endüstrisi geliştireceğini duyurdu. Çin’in kripto paralara karşı olmasına rağmen Şangay’ın metaverse yatırımları yapacağını açıklaması kafaları karıştırsa da bu haber yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

  Kanada merkezli gayrimenkul şirketi Ray Junior Courtemanche, kripto para ödemelerini kabul edeceğini duyurdu. Böylelikle şirketin Kanada ve dünyanın dört bir yanındaki emlak projeleri kripto paralar ile satın alınabilecek. 

  İtalyan motosiklet üreticisi Ducati, NFT sektörüne hızlı bir giriş yaptı. NFT PRO ve Ripple ile ortaklık anlaşması imzalayan markanın ilk NFT koleksiyonu tanıtıldı. 

  Altcoinlerde ise BNB yakım işlemi gündeme geldi. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance yerel tokeni BNB yakım sırasında 44 milyon dolar değerinde 1.9 milyon BNB dolaşımdan çıktı. Ancak bu pozitif gelişme bile BNB coindeki değer kaybını durdurmaya yetmedi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC’de yüzde 2.72 kayıpla 19.268 dolarlı seviyelere kadar gerileme oldu. Satış baskısının arttığı altcoin piyasasında ise ETH, BNB ve SOL coin fiyatlarında yüzde 3 civarında kayıplar takip ediliyor. Günün en fazla değer kaybeden altcoinlerinden biri yüzde 4’ten fazla düşen ADA coin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle