Kripto Para

LTC için büyük gün geldi! Blok ödülü yarılanması LTC fiyatını etkileyebilir

  Popüler altcoin projeleri arasında gösterilen Litecoin (LTC) büyük blok ödülü yarılanmasına saatler kaldı. LTC yatırımcılarını yakından ilgilendiren yarılanma bugün TSİ 18:52 civarında gerçekleşecek. Kripto para yatırımcıları bu gelişmenin LTC fiyatına nasıl etki edeceğini merak ediyor.

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yarılanmasının bir benzeri Litecoin (LTC) projesinde gerçekleşecek. Litecoin geliştiricisi Charlie Lee, BTC’den esinlenerek blok ödülü yarılanması sürecini projeye entegre etti. Lider kripto para birimi BTC blok zincirinin özelliklerini kendi kripto para projesine uyarlayan Lee bu sayede LTC’de arz yarılanması sağlıyor.

  Blok ödülü yarılanması, bir kripto paranın ihracında programlanmış olan yüzde 50 oranında azalmayı temsil eder. Her dört yılda 1 gerçekleşecek şekilde tasarlanan yarılanmada LTC için geri sayım başladı. Litecoin blok zincirinde şu anda üçüncü blok ödülü yarılanması için hazırlık sürüyor. Altcoin yatırımcılarının merakla beklediği LTC yarılanmasının bugün gerçekleşmesi bekleniyor.

  LTC Yarılanması Saat Kaçta?

  Yatırımcılar süreci Litecoinblockhalf.com adresi üzerinden sağlanan verilerle takip ediyor. 20211 yılında piyasaya sürülen popüler altcoinlerden Litecoin tarihinde 3. kez blok ödülü yarılanması gerçekleşecek. Yarılanmanın bugün saat 18:52 civarında tamamlanması bekleniyor. Litecoin blok zincirindeki blok ödülü yarılanmaları her 840 bininci işlem blokunda gerçekliyor ve her blokun oluşturulma süresi ortalama 2.5 dakika sürüyor.

  LTC yatırımcılarının merakla beklediği üçüncü blok ödülü yarılanması sayesinde mevcut durumda 12.5 LTC olan blok ödülü 6.25 LTC’ye düşecek. Bu rakam aynı zamanda Bitcoin blok zincirindeki blok ödülüdür. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Charlie Lee blok ödülü yarılanmasının ağ güvenliğinden ödün vermeden bir kripto paranın kitlesel benimsenmesini teşvik ettiğini söyledi.

  LTC Fiyatını Etkileyecek Mi?

  BTC blok zincirini taklit eden LTC altyapısında ağın güvenliğini sağlamak için hesaplama kaynaklarını kullanan madencilere dayalı PoW konsensüs mekanizması kullanılıyor. Bu durumda madencilere işlem ücretlerinden ve her 4 yılda bir yüzde 50 oranında düşürülen LTC ödülü veriliyor. LTC fiyatını etkileyebilecek blok ödülü yarılanması ile ilgili son gelişmeler kripto para topluluğunda yakından takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle