Kripto Para

Yetkiliden itiraf! İngiltere kripto liderliğini kaçırdı!

  Birleşik Krallık eski bir Şansölyesi, yaptığı açıklamada İngiltere’nin kripto para trenini kaçırdığını ifade etti. Şansölye kripto düzenlemesi konusunda ülkenin Avrupa Birliği (AB) gerisinde kaldığını itiraf ederek, bir numara olma şansını kaçırdığını iddia etti.

  Birleşik Krallık eski Şansölyelerinden birisi tarafından yapılan itiraf gibi bir açıklama, kripto endüstrisinin tam merkezine düştü! 2016 – 2019 yılları arasında İngiltere Maliye Bakanlığı görevini yürüten Philip Hammond, İngiltere’nin kripto para düzenlemelerinde rakiplerinin gerisinde kaldığını ifade ederek “Number One” fırsatını elinin tersi ile teptiğini iddia etti.

  “İngiltere’nin Bir Numarayı Kaçırdığını Hissediyorum”

  Eski İngiltere Maliye Bakanı Bloomberg’e verdiği röportajda, ülkenin kripto para politikasını eleştirdi ve pek çok fırsatın itildiğine dikkat çekti. Hammond dijital ticaret alanında İngiltere’nin geride kaldığını belirtirken, “Özellikle dijital varlık ticareti alanında, İngiltere’nin bir numarayı kaçırdığını hissediyorum. Çok geç olacağı noktaya doğru yaklaşıyoruz. Diğer yargı yetkileri önümüzde yarışıyor.” ifadelerini kullandı.

  Eski Bakan’ın eleştiri için seçtiği tarih de dikkat çekici. Geçtiğimiz ay İngiltere hükümeti, kripto endüstrisini düzenlemek için mevzuat getirme vaadinde bulundu. Eski Bakan ise bu vaade karşın trenin kaçmış olabileceğini ifade ederek İngiltere hükümetini bir numara olma fırsatını elinin tersiyle ittiği nedeniyle eleştirdi.

  “Bu Teknolojiyi Benimsemiş Yeni Merkezler Olacak”

  Dijital ticaret altyapısı geliştirilmesini bir zorunluluk olarak gören Hammond, Birleşik Krallık’ın bu alanda geri kalmaması için hisse senetleri ve tokenize tahviller gibi tokenize edilmiş geleneksel varlıkların ticaretine odaklanması gerektiğine inanıyor. Hammond, “Bunu doğru yapmak, dijital ticaretle ilgili kuralları doğru almak, geleneksel finansal varlıkların dijitalleştirilmesinde oyuncu olmak için önemli bir ön koşul olacak” diyor.

  Teknolojiyi benimseyenlerin yeni merkez olabileceğini savunan Hammond, “Bu teknolojiyi benimsemiş, onu doğru ve etkin bir şekilde düzenleyen yargı bölgeleri, bu pazarları geliştirenler olacak ve yeni merkezler olacaklar.” dedi.

  Birleşik Krallık Stablecoin Arıza Risklerine Ek Önlemler Öneriyor!

  Eski Maliye Bakanı Philip Hammond’un yönelttiği eleştirilerin hedefinde yer alan İngiltere hükümeti ise stablecoin arıza risklerine karşı ek önlemler önermiş, kripto endüstrisini düzenlemek için vaatte bulunmakla yetinmişti. Hammond ise düzenleyicilerin halen Brexit ve Covid-19 süreci ile boğuştuklarını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle