Kriptopara

3 Analistten ARPA Chain (ARPA) Geleceği 2022, 2023, 2024

  Uzmanların bir süredir radarında yer alan ARPA, yeniden pozitif yönlü eğilimi ile yatırımcılar arasında da popülerleşmeye başladı. Son dönem yıldızı parlayan kripto paralar arasında yer alan ARPA, proje hedefleri ve gelecek beklentileri ile de ilgi görmeye devam ediyor. Kripto para piyasalarında 2022 yılında başlayan belirsizliklere rağmen 2023 ve 2024 yılları içi yakın plan analizlerinde de öne çıkan ARPA hakkında uzmanların beklentilerini ve usta isimlerin analizlerini sizler için bir araya getirdik. 

  ARPA Chain (ARPA) Coin Geleceği

  ARPA Chain, proje hedefleri ile gelecekte çok daha popüler bir yapı elde etmesi beklenen projeler arasında yer almaktadır. Projenin teknik makalesinde ve roadmap’inde de yer verildiği üzere, çok taraflı hesaplama tarafından etkinleştiren ve gizliliği koruyan hesaplama için blok zinciri olarak öne çıkmaktadır. 

  Gelecek yıllara ilişkin proje beklentileri ve vizyonu içinde ise birçok detay öne çıkmayı başarıyor. 2022 yılındaki belirsizliklere rağmen gelecek 5 – 10 yıllık projeksiyonunda daha pozitif bir eğilim beklemektedir. ARPA Coin geleceğine dair beklentiler ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • 2022’nin 1’inci ve 2’inci çeyreğinde randcast v1 dağıtım ve güncellemeleri beklenmektedir. 
  • Takip eden dönemde birçok soruna çözüm sunacak randcast pilot programı üçüncü çeyrekte kullanıma alınması beklenmektedir. 
  • Yol haritasında öne çıkan detaylara göre 2022 ve sonrası dönem için hedeflerini tutturması halinde yukarı yönlü eğiliminin devam etmesi beklenmektedir. 

  ARPA Chain (ARPA) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Uzun süredir piyasalarda görülen belirsizliklerin de etkisiyle ARPA düşen kamada sıkışık görünüyor. Son dönem analizlerinde ise yeni yön arayışı içine girdiği görülüyor. Düşük seviyeden alım fırsatı yaratması ile beklenti yaratsa da grafikte yer alan risk faktörü de dikkat çekiyor. Tahmin edilen hedef noktayı kırması halinde yukarı yönlü hareketin hızlanması bekleniyor. Gelecek dönem analizlerinde de bu unsurların dikkate alınması gerekecektir. İşlem öncesinde yatırımcısının yeni direnç ve destek noktalarında göre işlem gerçekleştirmeleri önerilmektedir. Risk faktörünün ise dikkat alınması gerekmektedir.

  ARPA Chain (ARPA) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Arpa Chain, gizlilik tabanlı hesaplama ağıdır. Çoklu hesaplama teknolojisinden oluşan, blok zincir tabanlı güvenli bir hesaplama ağı sunmaktadır. Computational sharding teknolojisi kadar ölçeklenebilir düzeyde gizlilik tabanlı akıllı sözleşmeleri desteklemektedir. MPC tarafından etkinleştirilen, gizliliği de koruyan hesaplama için blok zincir tabanlı katman 2 çözümü olarak çalışmaktadır. ARPA’nın sahip olduğu MPC protokolü, her tarafın veri girişini gizli ve güvenli tutmayı başarırken, birden çok unsur tarafından verileri işbirliği içinde analiz etmesi ve sinerjileri çıkarması için yeni yollar geliştirmektedir. ARPA ise bu platformunda yer alan yerel belirteçtir.

  ARPA Chain (ARPA) Kullanım Alanları Nelerdir?

  ARPA birçok farklı işlemin kolaylaştırılması ve hesaplamalar sırasında gizliliğin sağlanması açısından önemli bir platform olarak öne çıkmaktadır. Geniş bir kullanım alanına sahip ARPA, katman 2 çözümü olarak işlevsel özellikleri ile de dikkat çekmektedir. Bu sayede kullanım alanları da beklentilerin ötesinde bir gelişim göstermiştir.

  ARPA’nın genel bakışta kullanım alanları ve işlevsel özelliklerine ihtiyaç duyulabilecek alanlar ise şunlardır:

  • Fintech – Sigorta,
  • Dijital Pazarlama,
  • Kişisel Veri Cüzdanı,
  • Yapay Zeka- Sağlık – Diğer  

  ARPA Chain (ARPA) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Son gelen verilere göre 1 ARPA fiyatı %arpa-chain+try% TL. Döviz cinsinden ise %arpa-chain+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Arpa Chain 24 saatte %arpa-chain+yuzde%.

  ARPA Chain (ARPA) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  ARPA fiyatını doğrudan etkileyecek olan proje hedefleri, kısa ve orta vadeli riskler nedeniyle beklentilerin düşmesine neden olmuştur. Yine de kullanım alanlarının geniş bir etki alanına sahip olması ve kripto endüstrisi için gizlilik odaklı hesaplamalara imkan veriyor olması nedeniyle piyasa beklentileri de olumlu yönde seyretmektedir. 

  DApp geliştiricileri için verimli olduğu kadar gizliliği de esas alarak özel bir konuma yer almayı başaran proje, teknik açıdan da başarı beklentisi ile dikkat çekmektedir. Analistlerin ARPA’nın hem proje hem piyasa beklentileri ise uzun dönem pozisyonunda olumlu eğilim göstermektedir. 

  ARPA Chain (ARPA) Coin Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı?

  Blok zinciri teknolojisi ile uyumlu güvenli hesaplama ağı olan ARPA, teknik açıdan da güven vermektedir. MPC altyapısı sayesinde birçok farklı tarafın verilerini gizli tutmayı başararak aynı anda hesaplama fonksiyonlarının çalıştırılmasına olanak tanımaktadır. Secret Sharing (Gizli Dağıtım) ve Message Authentication Coda (Mesaj Onaylama Kodu) yöntemleri sayesinde güvenlik üst düzeyde sağlanmaya çalışılmaktadır. Yapılan hesaplamalardaki doğruluğun ağdaki çoğunluğun kötü niyetli olduğu durumlarda birle garanti etmesi ile beklentileri karşılamaktadır. 

  ARPA Chain (ARPA) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Arpa Chain (ARPA), teknik altyapısı ile rakiplerinden ayrılan birçok özelliğe sahiptir. Teknolojik altyapısında yer alan birçok temel faktör projenin benzersiz olmasını sağlamaktadır. Projenin benzersiz yapısı aynı zamanda proje başarısında da etkisini artıran temel faktör olarak öne çıkmaktadır. 

  ARPA’nın benzersiz olmasını sağlayan temel özellikler ve teknik detaylardan bazıları ise şöyle özetlenebilir:

  • Çoklu Hesaplama Teknolojisi’nden oluşan, blok zincir tabanlı güvenli hesaplama ağı sunar.
  • Sahip olduğu eşsiz mahremiyet koruması sayesinde computational sharding teknolojisi kadar ölçeklenebilir düzeyde gizlilik tabanlı akıllı sözleşmeleri desteklemektedir. 
  • IEEE Standard Association, ISO, JF.com, Sinochem Group gibi birçok kuruluş ve teknoloji firması ile ortak çalışmalar yürüterek sürdürülebilir hedefler geliştirmektedir. 

  ARPA Chain (ARPA) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  ARPA Chain (ARPA) avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Mahremiyet ve güvenlik sunmaktadır,
  • Kullanımı oldukça kolay ve esnektir. Bu sayede Ethereum ve EOS gibi mevcut blok zincir projeleri ile uyumlu çalışabilmektedir,
  • Doğrulanabilir hesaplamalar hızlı bir şekilde gerçekleşir. 
  • Ölçeklenebilir ve verimlidir. 

  ARPA Chain (ARPA) dezavantajları:

  • ARPA fiyatı piyasalarda riskli inişler ve çıkışlar yapmaktadır,
  • Rakip projelerin gerisinde kalabilir.  

  ARPA Chain (ARPA) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  ARPA Chain (ARPA) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Bithumb
  • MEXC
  • Bitget
  • BingX

  ARPA Chain (ARPA) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Uzmanların ARPA hakkında fiyat tahminleri öne çıkmaktadır. 2022 yılı ve sonrasına ilişki tahminlerini revize edilmiştir. 3 uzmanın güncel tahminleri ise şöyledir:

  • Price Prediction uzmanlarına göre 2022 yılı sonunda hedef fiyat beklentisi 0,042 USD seviyesinde yer almaktadır. Daha uzun vadede ise 5 yıl sonunda hedef 0,28 USD olarak tanımlanmıştır. 2023 ve 2024 döneminde ise 0,063 – 0,092 USD seviyesi görülmüştür. 
  • Wallet Investor uzmanlarına göre 1 yılık fiyat değişiminde beklenti 0,033 USD şeklindedir. 5 yıllık projeksiyonda ise +33,3% seviyelerinde bir kazanç potansiyeline sahip olduğu aktarılmaktadır. 
  • GOV Capital uzmanları ise 1 yıllık tahminin 0,17 USD olarak açıklarken, 5 yıllık tahminde ise 1,14 USD seviyesine işaret etmektedir.  

  Sonuç 

  Genel hatlarıyla ARPA, sunduğu gizlilik odaklı hesaplama ve veri işleme özelliklerine ek olarak, fiyat beklentileri ile de olumlu görünüm sağlamaktadır. Hem proje hedeflerinin başarısı hem de piyasalarda risk faktörünün ortadan kaybolması ile daha başarılı bir hale gelmesi beklenmektedir. 2022 ve sonraki dönemde belirsizliklerden etkilense de uzmanların genel olarak beklentileri olumlu yönde seyretmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle