BTC ne zaman yükselişe geçecek? Güncel analizler geldi

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında belirsizlik sürüyor. Analistler, bir süredir inişli çıkışlı hareket eden BTC’de destek ve direnç seviyelerine dikkat çekti.

  Noel sonrasında beklenen güçlü performansı gösteremeyen BTC, analistlerin dikkatle takip ettiği destek seviyelerini aşarak 1.500 dolarlık sert bir değer kaybına uğradı. Günlük açılış sonrasında yaşanan bu düşüş, kripto para topluluğunu endişelendirdi. BTC fiyatının ne zaman yükselişe geçeceği merak konusu oldu.

  Lider kripto para birimi BTC, bir haftadan uzun bir süredir belirli bir fiyat aralığında konsolide olmasıyla yatırımcılarını endişelendirdi. Analistlerin rapor ettiği üzere, kâr alma eğilimleri ve aşırı yüksek fonlama oranları piyasada belirsizlik yaratmış durumda. Bu durum analistlerin gelecekte yaşanabilecek gelişmelere dair endişeli olmalarına sebep oldu.

  BTC’de Belirsizlik Sürüyor

  Zincir içi analiz platformu CryptoQuant ekibinden Maartunn, order book'lardaki durumu inceleyerek artan teklif likiditesinin Coinbase'de 40 bin dolarlık destek seviyesine eklenmesini öngördü. Material Indicators tarafından sağlanan verilere göre göstergeler, balinaların mevcut fiyat aralığında artan bir alım ilgisi gösterdiğini ortaya koydu.

  Maartunn, konuyla ilgili yorumunda "Ayrıca, bazı teklif likidite bloklarının 42.000 doların üzerine çıktığını görüyoruz. Belki de bir düşüşü önlemeye çalışıyorlar. Bu durumun başarılı olup olmadığını görmek için yakından takip ediyorum" ifadelerini kullandı.

  Spot BTC ETF Onayı Sonrasına Dikkat

  Bitcoin ETF konusunda ise DecenTrader'ın kurucu ortağı Filbfilb, piyasada iyimser tahminlerle ilgili uyarılarda bulundu. Filbfilb, ABD'nin ilk spot Bitcoin ETF'inin potansiyel onayına ilişkin yapılan varsayımların dikkatle değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Ünlü analist “sell the news” haberi sat olayıyla büyük bir satış dalgası yaşanabileceğine dikkat çekti.

  Daha önceki tahminlerinde yarılanma etkisiyle Bitcoin'in 46 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini söyleyen Filbfilb, ETF'nin onayı sonrasında "sell the news" tepkileriyle karşılaşabileceği uyarısında bulundu: “Genel olarak, 2024'ün güçlü bir yıl olacağına ve onayın piyasada olumlu bir etki yaratacağına inanıyorum. Ancak, bu durumun gerçekleşme olasılığı yüzde 95 seviyesinde.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle