Kripto Para

BtcTurk’te bir kullanıcı hesabı bloke edildi

  Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan BtcTurk Nisan ayı başlarında haciz şoku ile gündeme gelmişti. İlk kez bir kripto para hesabının haczedilmesinden sonra BtcTurk borsası bu kez de bir kullanıcısının varlıklarını bloke ettiği iddiası ile gündeme geldi.

  R10 platformunda “TeslaAlb” kullanıcı ismindeki kişi, platformda bir başlık açarak BtcTurk borsası ile ilgili yaşadığı deneyimi aktardı. Kullanıcı, Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan BtcTurk’ün, varlıklarını bloke ettiğini anlattı. BtcTurk ile iletişim kurduğunu, borsada işlemler yapmaya devam edebildiğini ancak borsadan banka hesabına parasını çekemediğini dile getirdi. Kullanıcı, BtcTurk borsasının hesabını incelemeye aldığını belirttiği mesajını da paylaştı.

  BtcTurk Haciz Haberi İle Gündeme Gelmişti

  BtcTurk borsası, geçtiğimiz ayın başlarında bir haciz olayı ile gündeme gelmişti. Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunan Avukat T. Kerem, Türkiye’de ilk kripto para haciz işleminin gerçekleştiğini duyurmuştu. Söz konusu paylaşımda Bilen, BtcTurk borsasının ilgili kullanıcıya gönderdiği mesajı da paylaşmıştı. BtcTurk’ün ilettiği mesajda “Hesabınız İstanbul 14. İcra Dairesinden gelen ihbarnameye istinaden 08/04/2021 tarihinde kapatılmıştır.” ifadeleri yer alıyordu. Türkiye’de ilk kez yaşanan bu haciz olayı sonrasında BtcTurk borsasının şimdi de bir kullanıcısının varlıklarına bloke koyduğu iddiaları gündeme geldi.

  Kullanıcı Banka Hesabına Para Çekemediğini Belirtti

  R10 platformunda TeslaAlb, borsadan bir mail aldığını, istenen tüm bilgileri gönderdiğini ancak olayın kendisini şüphelendirdiğini belirtti. Kullanıcı, borsanın kendisini ilgili birime aktardığını ancak bir süredir cevap vermediğini belirtti. Borsada işlem yapabildiğini ancak banka hesabına para çekemediğini belirten kullanıcı BtcTurk’ten aldığı mesajı da yayınladı.

  BtcTurk’ün Talep Ettiği Bilgi ve Belgeler

  Kullanıcının belirttiği üzere BtcTurk borsasının kullanıcıya ilettiği mesaj şöyle:

  “Güvenlik ve Risk birimimiz tarafından yapılan rutin kontroller sonrası hesabınız incelemeye alınmış ve kripto çekme işlemlerine kapatılmıştır. Aşağıda istenen bilgi ve belgeleri iletmeniz durumunda hesabınız tekrar incelenip tarafınıza dönüş yapılacaktır.”

  BtcTurk’ün kullanıcıdan istediği bilgi ve belgeler şöyle:

  1. Meslek bilgileri,
  2. Öğrenim durumu,
  3. Gelir kaynağı ve gelirlerin ne kadarının kripto para işlemlerde kullanılacağı,
  4. Adres bilgileri,
  5. Telefon numarasının kullanıcıya ait olduğunu gösteren belge,
  6. Hesap onayında iletilen kimlik belgesinden farklı kimlik belgesi,
  7. Başkası adına işlem yapılmadığını beyan eden imzalı selfie dilekçesi,
  8. Transfer yapılan kripto para adresinin ait olduğu platform veya cüzdan bilgisi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle