Kripto Para

Balinalar ne biliyor? SHIB birikimleri rekora gidiyor

  2021 yılının en popüler şaka coinlerinden biri olan ancak son dönemlerde popülaritesini kaybetmeye başlayan Shiba Inu (SHIB) değer ve ilgi kaybetmiş olsa da balinaların radarına girmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre balina cüzdanlarındaki SHIB birikimleri 1,5 milyar dolarlık sermaye boyutunu da aştı.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında birçok gelişmeye ve değer artışına sahne oldu. Ancak piyasalarda öne çıkan kripto varlık gruplarından biri şaka coinleriydi ve birçok şaka coini 2021’de beklenmedik değer artışları ve yoğun ilgilerle karşılaştı. Bu kripto para birimlerinden biri olan Shiba Inu (SHIB) ise Ekim ayı sonlarında elde ettiği ATH seviyesinden sonra değer kayıpları yaşamaya başladı. Bu kayıplar beraberinde SHIB ilgisinde de azalmalar getirdi ancak son dönemlerde balinaların odağında olan SHIB’in, balinaların ilgisini çekmeye devam ettiği görüldü.

  Balinaların En Büyük HOLD Varlığı: Shiba Inu

  Ethereum (ETH) balina hareketlerini takip eden Whale Stats platformu tarafından sağlanan verilere göre Ethereum ağındaki en büyük 1.000 balina adresi arasında en büyük HOLD varlığı Shiba Inu oldu. Verilere göre balina adreslerinde tutulan SHIB birikimlerinin boyutu 1,5 milyar dolarlık sermaye seviyesini de aştı. Whale Stats verilerine göre balina cüzdanlarında en fazla yer alan ikinci varlık ise 1,5 milyar dolarlık birikim ile FTX borsasının yerel token’ı olan FTT oldu. Balinaların elindeki SHIB’lerin miktarı ise 1,67 milyar dolar seviyesinde.

  SHIB İçin Satın Alma Dalgası Başladı

  Balinaların ısrarla vazgeçmeyip biriktirmeye devam ettiği SHIB, bir diğer yandan piyasa performansı sayesinde de 170 milyon dolarlık marja ulaştı. SHIB, tüm bunlara ek olarak balina cüzdanlarından gelen satın alma dalgaları eşliğinde son 3 günlük süreçte yaklaşık olarak %20 oranında bir değer artışıyla da karşılaştı. Whale Stats verilerine göre bu süreçte en büyük satın alma işlemi de yine 60 milyon dolarlık SHIB ile bir balina tarafından gerçekleştirildi.

  SHIB İşlem Hacminde Rekor Artış

  Son günlerde kripto para piyasaları, Bitcoin’in (BTC) toparlanma hareketleri göstermesi ile birlikte yeşile dönmeye başladı. Piyasa genelinde görülen pozitif tabloda SHIB de payına düşeni aldı ve yeşil bölgede kalmayı başardı. Bir diğer yandan SHIB işlem hacminde de 12-13 Ocak tarihlerini kapsayan 24 saatlik süreçte %150 oranında bir artış yaşandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle