Kripto Para

Coinbase’in Apple Pay desteği gittikçe büyüyor!

  Geçtiğimiz aylarda Apple Pay ile hizmet ağını güçlendiren ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, müşterilerine sunduğu Apple Pay desteğini artıracak. Coinbase kullanıcıları, artık Apple Pay ile desteklenen kripto para birimlerini satın alabilecek.

  Kripto para piyasalarının elde ettiği büyüme ile birlikte dünyanın hemen hemen her yerinden yatırımcılar sektöre akın etti. Yeni yatırımcıların yoğun bir şekilde sektöre giriş yapması, bu alanda kripto para kullanıcılarına yönelik hizmetler veren kuruluşların da hizmet ağlarını genişletmesini sağladı. Zira gelen müşteri talepleri doğrultusunda birçok kuruluş fırsatı kaçırmak istemedi ve 2021 yılında bu alanda birçok ortaklık kuruldu ya da kripto para hizmeti vermek adına çeşitli adımlar atıldı.

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, bu alanda geçtiğimiz aylarda ciddi bir adım atarak Apple Pay hizmetini kullanıcılarına sundu. Coinbase iPhone kullanıcılarına yönelik olan bu adımla birlikte önemli bir ortaklık kurulmuş oldu. Coinbase, kripto para piyasalarına heyecanla karşılanan bu adım sonrası Apple Pay desteğini genişletmeye başladı. Coinbase’in kullanıcılarına sunduğu Apple Pay, herhangi bir Visa banka kartı ya Mastercard ile kullanılabiliyor. Ancak atılan adım sonrası bu işlemler daha geniş kapsamlı yapılabilecek. 

  Banka Müşterilerinin Büyük Kısmı Coinbase Üzerinden İşlem Yapabilecek

  Coinbase iPhone kullanıcıları, artık Apple Pay ile Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi, desteklenen diğer kripto para birimlerini satın alabilecek. Kullanıcılar, söz konusu kripto para satın alma işlemlerini herhangi bir Visa kart ve Mastercard ile gerçekleştirebilecek. Coinbase, banka kartı olan tüm kullanıcıları için Apple Pay’i desteklerken, Visa ve Mastercard sahibi olan tüm kullanıcılarına da aynı hizmeti sunacak. Haliyle artık dünyadaki bankaların müşterilerinin çok büyük bir bölümü, kolayca kripto para alım-satımı yapabilecek.

  Apple Pay Otomatik Ödeme Seçeneği Olarak Sunulacak

  Apple Pay hizmet ağını genişleten Coinbase tarafından yapılan açıklamada para çekme işlemlerinde üst limit belirlendi. Buna göre kullanıcılar tek seferde en fazla 100 bin dolar çekebilecek. Artık iOS işletim sistemi olan cihazlar üzerinden ya da Apple’ın internet tarayıcısı Safari üzerinden Coinbase aracılığıyla kripto para alım işlemi yaparken, kullanıcıların karşısına Apple Pay seçeneği otomatik ödeme yöntemi olarak çıkacak. Coinbase, Android kullanıcılarının aynı hizmete sonbahar döneminde erişebileceğini bildirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle