Kripto Para

Türkiye'de kripto para vergisi mi geliyor? BtcTurk Ceo'su açıkladı

  T.C. Maliye Bakanlığı’nın “kripto paralarla ilgili oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz” şeklindeki açıklamasının yankıları sürüyor. Türkiye’de kripto para birimlerine ve piyasasına regülasyon beklentisi ortaya çıktı…

  Türkiye’deki kripto para sektöründe yaşanan kaygı verici durumun yakından izlendiğini söyleyen Maliye Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın duyurusu ile dikkatleri çekti. Kripto para topluluğunun da ana gündem maddesi haline gelen bu gelişme, Türkiye’deki durumun bakanlık tarafından yakından takip edildiğini gösterdi

  Söz konusu açıklamada bunun yanı sıra Merkez Bankası, BDDK, SPK ve diğer ilgili kurumlarla iş birliği halinde çalışmalar yapıldığı belirtildi. Bu basın açıklaması hem kripto para sektörünün yerli temsilcilerini hem de yerli kripto para yatırımcılarının gündemine oturdu. Türkiye merkezli en büyük kripto para borsası olan BtcTurk yetkilileri de bu konu hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

  BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’den Açıklama

  En popüler yerli kripto para borsası BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Maliye Bakanlığı’nın geçtiğimiz gün yapmış olduğu basın duyurusunu değerlendirdi. Güneri, kripto para sektörü hakkında bakanlığın yapmış olduğu açıklamayı ve ifadeleri olumlu bulduklarını söyledi. Ünlü isim BtcTurk olarak kuruluşlarından beri düzenlemeye tabi gibi çalışma sorumluluğunu benimsediklerinin altını çizdi.

  Kripto para piyasasına yapılacak regülasyon çalışmalarını destekleyeceklerini söyleyen BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, bu konudaki açıklamasında şunları aktardı: “Uluslararası ve ulusal finans kurumlarının küresel olarak kabul görmüş çalışma prensipleri çerçevesinde çalışıyor. Kullanıcı ve paydaşlarımıza şeffaf, hızlı ve güvenli bir şekilde kripto paralara erişim sağlıyoruz. Uzun yıllar düzenlenmiş finansal hizmetler alanında ve/veya düzenleyici kurumlarda çalışmış tecrübeli ekibimizle regülasyonlara yıllardır hazır durumdayız.”

  BtcTurk’den Regülasyona Tam Destek

  BtcTurk ekibinin ve altyapısının 8 yıllık sektör deneyimi ve birikim ile Türkiye ekonomisinin gelişmesine katkı sunacağını söyleyen Güneri, Maliye Bakanlığı’nın açıklamasını olumlu buldu. Regülasyon kararının şirketin genel yapısı hakkında problem yaratmayacağını ifade eden BtcTurk CEO’su şunları söyledi: “İstanbul Finans Merkezi’nin stratejisine katma değer sağlayacak kripto para sektöründe yapılacak düzenlemeler, Türkiye’nin bu sektörde önemli oyunculardan biri olmasını sağlayacaktır. Bu doğrultuda yapılan çalışmaları takdirle karşılıyor ve destekliyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle