Kripto uzmanı: BTC yıl sonuna kadar bu fiyatı görecek!

  Kripto para hizmetleri sağlayıcısı Matrixport araştırma müdürü Markus Thielen, yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladı. Uzman isim, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yıl sonuna kadar yükselmesini beklediği seviyeyi açıkladı.

  Kripto para piyasasında haftalardır süren ralli, yatırımcıların yüzünü güldürüyor. En büyük kripto para birimi BTC fiyatı 38 bin doları test etti. Kripto uzmanı Markus Thielen, BTC ve altcoinlerde yükselişin devam edip etmeyeceğini merak eden yatırımcıların sorularını yanıtladı. Uzman isme göre BTC fiyatındaki yükseliş ivmesi yıl sonuna kadar devam edecek.

  Lider kripto para BTC’nin fiyatı 2023 yılı içinde iki katına çıktı. Küresel piyasalarda enflasyon endişelerinin yaşandığı bir dönemde BTC’nin güçlü performansı yatırımcıları memnun ediyor. Matrixport araştırma müdürü Markus Thielen, BTC fiyatının yıl sonuna kadar 45 bin dolarlı seviyelere çıkmasını bekliyor.

  BTC Fiyatı 45 Bin Dolar Olabilir

  Son haftalarda BTC ve altcoin piyasasında yaşanan pozitif gelişmeler fiyatlara olumlu yansıdı. BTC son 1 ayda yaklaşık yüzde 40 oranında değer kazandı. Matrixport araştırma müdürü Markus Thielen, BTC’de yükselişin devam edeceği konusunda iyimser görüşler bildirdi. Uzman isim, BTC’de yıl sonunda beklediği fiyat seviyesini açıkladı.

  Yakın gelecekte opsiyon piyasasında önemli gelişmelerin yaşanacağını söyleyen Markus Thielen “BTC, yıl sonuna kadar 40 bin dolar, hatta 45 bin dolar seviyesine çıkacak. Önümüzde 24 Kasım ve 29 Aralık tarihlerinde 3,7 milyar dolar ve 5,4 milyar dolar açık pozisyonla iki devasa opsiyon vadesi var.” dedi. Ünlü analist, bu dönemde BTC fiyatının yükselişe devam etmesini bekliyor.

  Daha Fazla Kişi BTC Satın Almak Zorunda

  Opsiyon piyasasındaki son duruma bakarak daha fazla kişinin BTC’ye yöneleceğini belirten Thielen şunları söyledi: “Önümüzde Satım opsiyonlarına kıyasla yüzde 85 daha fazla alım opsiyonu mevcut ve en önemli açık pozisyon 40 bin dolarda. Biz 40 bin dolara yaklaştıkça daha fazla kişi kendini korumak için BTC satın almak zorunda kalacak. Fiyatları 40 bin dolar seviyesine çıkaracak geniş bir ilgi olacak. Bu seviyeye ulaşma ihtimalimiz yüksek.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle