BTC “zirve avcısı” olmaya devam edecek

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2017 yılında elde ettiği yükselişler ile “dijital altın” olarak anılmaya başlamıştı. Kripto paraların zirvesinde yer alan Bitcoin için SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci bir kez daha “zirve avcısı” yorumunu yaptı. Ünlü CEO ayrıca son dönemlerde popüler hale gelen Dogecoin (DOGE) için de “dijital gümüş” benzetmesi yaptı.

  Bitcoin (BTC), 2017 yılında 20 bin dolar seviyesine kadar yükselerek tüm dünyanın dikkatini çekmişti. O dönemlerde bu yükselişlerden sonra Bitcoin “dijital altın” olarak anılmaya başlamıştı. 3 yıl aradan sonra Bitcoin 2020’de 20 bin dolar barajını geçti ve 2021 yılında rekorunu birçok kez güncelledi. Son günlerde Bitcoin her ne kadar sert değer kayıpları ile anılıyor olsa da bazı popüler isimler Bitcoin’e desteklerini gösteriyor. O isimlerden biri olan SkyBridge CEO’su Anthony Scaramucci, Bitcoin’in kripto paralar arasında “zirve avcısı” olmaya devam ettiğini söyledi. Ayrıca ünlü CEO, Dogecoin’in (DOGE) de “dijital gümüş” olabileceğine inandığını ifade etti.

  Ünlü CEO’ya Göre BTC Potansiyelini Koruyor

  Scaramucci, Bitcoin’in altcoinlere kıyasla “zirve avcısı” olmaya devam ettiğini dile getirdi. Elon Musk’ın Twitter paylaşımları ile Bitcoin 42 bin dolar bandına kadar gerilemiş olsa da Scaramucci hala onun muazzam bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti. Ayrıca ünlü CEO’nun DOGE için yapmış olduğu “dijital gümüş” benzetmesi, daha önce hep Litecoin (LTC) için yapılmıştı. Ancak Scaramucci’ye göre bu durum değişecek ve DOGE, LTC’nin elinden bu tanımı alacak. 

  Scaramucci BTC’nin Piyasa Hakimiyetine Değindi

  Bitcoin açıklamalarında Scaramucci, konuyu piyasa hakimiyeti bakımından değerlendirdi. Ünlü CEO BTC’nin, piyasanın %40’ını elinde tuttuğunu dile getirdi ve bu oranın 2021 başlarında %70 oranlarında olduğunu hatırlattı. Scaramucci’ye göre BTC bu nedenle “zirve avcısı” olmayı sürdürüyor.

  Scaramucci’nin DOGE Görüşü

  2021 yılında elde ettiği değer artışları ile piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasına giren DOGE, Scaramucci’ye göre yatırımcılarının çoğu için ölçeğin çok daha ötesinde. Bu nedenle ünlü CEO, DOGE için “dijital gümüş” yakıştırması yaptı. DOGE, 2021 yılında Elon Musk ve Mark Cuban gibi milyarder isimlerin desteğini arkasına aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle