Kripto Para

Kurumsal kripto fonları yine yatırım kaybetti!

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği kurumsal kripto fonlarından çekilen yatırım miktarı, art arda dört hafta da kayıp yaşattı. Fonlardan paralarını çeken yatırımcıların sayısında yoğun bir artış yaşandığı görüldü…

  Kurumsal kripto fonlarından çekilen yatırım miktarı, daha önceki haftalarda olduğu gibi geçen hafta da yoğun bir artış gösterdi. Bu durum kripto para yatırımcılarının kafasını karıştırırken uzmanların yorumları dikkat çekiciydi. Fon yöneticileri, nisan ayında rekor kıran Bitcoin’den hâlâ kâr almaya devam ediyor.

  CoinShares verilerine göre dijital varlık yatırım ürünleri, geçen haftada toplamda 19.5 milyon dolar yatırım kaybı yaşadı. Peş peşe dört hafta yatırım kaybı yaşayan kripto para fonlarının performansı, kripto para basınında da geniş yankı buldu. 

  Kripto Para Fonlarında Büyük Kayıp

  Son haftalarda kayıp yaşamaya devam eden kripto para fonlarında en büyük yatırım kaybı BTC odaklı dijital varlık yatırım ürünlerinde oldu. Yönetilen varlıkların toplamda 20 milyon dolar azaldığı Bitcoin temelli fonlardaki azalma dikkatlerden kaçmadı. 

  Öte yandan en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) fonlarından geçen hafta toplamda 9.5 milyon dolar çekilmesi de verilere yansıdı. Çoklu varlık fonları ise geçen hafta toplamda 7.5 milyon dolarlık yatırım almasıyla bir kez daha genel trendin aksine performans gösterdi. 

  Çoklu Varlık Fonlarına Yatırımlar Artıyor

  Bilindiği üzere kripto para yatırımlarında yeni gözde haline gelen çoklu varlık fonları, geçtiğimiz ay genelinde toplamda 11.9 milyon dolar yatırım almıştı. Bitcoin odaklı fonlar ise aynı süre içinde 67.8 milyon dolarlık yatırım kaybetti. CoinShares verilerine göre büyük kripto fonları, haftalardır süren kayıplara rağmen toplamda 45.1 milyar dolar değerinde yönetilen varlığa sahip olmaya devam ediyor.

  Kripto para yatırımı yapan kurumsal yatırımcılar, 2018 yılında ayı piyasasından beri görülen en yüklü miktarda satışları gerçekleştirmesiyle dikkatleri üzerine çekti. BTC fiyatı, haziran ayında genellikle 32 bin dolar seviyesinden işlem gördü. Piyasa duyarlılığının değişmesi, BTC yatırımcılarını da endişelendirmeye başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle