Kripto Para

BTC türev yatırımcıları yükselişe temkinli yaklaşıyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı son dönemde ciddi oranda yükselse de türev yatırımcılarından büyük beklenti gelmedi. Türev piyasası yatırımcıları, Bitcoin yükselişine şüpheli bakmayı sürdürüyor…

  Kripto para piyasasında Elon Musk gibi birinin yapacağı olumlu açıklamalar bile bazen Bitcoin fiyatında ciddi bir yükseliş başlatabiliyor. Tesla CEO’su geçtiğimiz hafta sonu şirketinin Bitcoin ödemelerini çevresel sebeplerden dolayı askıya aldığını açıklamıştı. Bu sorunların düzelmesi halinde Tesla’nın yeniden Bitcoin ödemelerini kabul edebileceğini söylemesi, kripto para piyasasında yeniden yükselişi başattı. 

  Bireysel Bitcoin yatırımcıları ve algoritmik alım satım botları, yükseliş ve düşüş sinyalleri aldıklarında hızlıca hareket ediyorlar. Ancak profesyonel yatırımcılar, Bitcoin alım veya satımı yapma konusunda daha temkinli hareket ediyorlar. Kripto para piyasasında deneyimli olan yatırımcılar, olumlu haberlerin göz ardı edilebileceğini ya da ayı piyasasında önemsiz gözükebileceğini vurguluyor.

  Deneyimli Bitcoin Yatırımcıları Gaza Gelmedi

  Öte yandan olumsuz haberler de boğa piyasalarında neredeyse hiçbir etkide bulunmayabiliyor. Geçmişte KuKoin ve OKEx kripto para borsalarının yaşadığı olumsuz gelişmeler, Bitcoin’in boğa trendinde göz ardı edilmiş ve piyasa üzerinde etki yaratmamıştı. Deneyimli yatırımcılar, tam olarak bu sebepten dolayı yükseliş dönemlerinde olumsuz haberleri ve düşüş dönemlerinde olumlu haberleri göz ardı ediyor.

  Vadeli işlemlerin spot borsa fiyatının altında seyretmesi, kısa vadede düşüş sinyali olarak kabul ediliyor. Son verilere göre profesyonel Bitcoin yatırımcıları, piyasada nötr bir konumda kalarak, bu süreçte hamle yapmak yerine piyasayı izlemeyi tercih ediyor

  Türev Piyasalarında Sessizlik Hakim

  Bitcoin türev piyasaları, profesyonel yatırımcıların nasıl hareket ettiğini de gözler önüne serdi. Bitcoin fiyatı, Elon Musk’ın paylaşımlarının da etkisi ile yeniden 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ancak profesyonel BTC yatırımcıları bu yükselişten heyecan duyduklarına dair hiçbir belirti göstermiyor.

  Bununla birlikte kaldıraçlı işlem yapan Bitcoin yatırımcılarının, pozisyonlarını arttırmaları için hala çok vakit bulunuyor. Güçlü yükselişler, genellikle en az beklenti olduğu zamanlarda gerçekleştiği de üzerinde durulması gereken bir konu olduğu için önem taşıyor. Bazı uzmanlar, Bitcoin fiyatında güçlü bir yükseliş yaşanabileceği için uygun ortamın oluştuğuna inanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle