Ünlü analistin süper döngü ile yükseliş beklediği 6 altcoin

  Kripto para piyasalarının ünlü analistlerinden Nicholas Merten, son paylaşımında 6 kripto para birimine dikkat çekti. Merten, son dönemlerdeki yükselişlerin “süper döngü” ile devam edeceği tahmininde bulundu.

  Kripto para piyasalarında Aralık 2020 döneminden bu yana bir ralli yaşanıyor. Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar barajını aşması ile birlikte başlayan rallinin, dönemsel olarak dalgalanmalar olsa da devam ettiği görülüyor. Bu ralli sürecinde birçok altcoin rekor fiyatlara ulaşarak dikkatleri çekmeyi başardı. Ancak ünlü analist Nicholas Merten, bu rekor yükselişlerin henüz başlangıç olabileceğini iddia etti.

  Sosyal medyada 450 bin takipçisine seslenen Merten, son video paylaşımında bir “süper döngü” hareketliliğinden söz etti. Merten, özellikle DeFi sektöründe beklenen yükselişlerin gerçekleşmediğini savundu ve 6 altcoine dikkat çekti. Merten’in odağına aldığı süper döngünün temelinde DeFi ve NFT (non-fungible-token) projeleri yer alıyor.

  Merten’in En Güvendiği Proje: dHedge DAO (DHT)

  Kripto para piyasalarında görülen yükselişlerde ilk olarak DeFi projeleri değer artışları ile dikkatleri çekiyordu. Ancak son haftalarda bu değer artışlarının daha çok eski projelerde görüldüğü dikkat çekiyor. Bu durumu değerlendiren Merten, yükseliş beklediği 6 altcoini paylaştı.

  Nicholas Merten, ilk olarak kripto para piyasalarında DeFi sektörünün, dHedge DAO (DHT) projesi ile hareketlenmesini beklediğini ifade etti. Merten DHT’den bir yükseliş bekliyor olmasına rağmen, projenin arkasındaki platformdan ve türev ürün borsasından memnun olmadığını dile getirdi. Ancak buna rağmen Merten’e göre DHT parlak bir gelecek vadediyor. Merten, DAO’ların ulaşacağı popülarite ile DHT/BTC paritesinin rekor seviyelere yükselmesini bekliyor.

  Merten’in Listesinde Yer Alan Diğer Altcoinler

  Merten listesindeki ikinci sırayı ise SushiSwap’e (SUSHI) ayırmış durumda. Ardından listede üçüncü sırada Merten için Uniswap (UNI) geliyor. Yani analistin, merkezsiz kripto para borsalarının özel token’larına ilgi gösterdiği anlaşılıyor. Analiste göre SUSHI/BTC ve UNI fiyatlarında ilerleyen dönemlerde patlama olacak.

  Nicholas Merten, takipçileri için hazırladığı listede daha sonra sırasıyla Yearn Finance (YFI), 1inch borsasının kripto para birimi 1INCH Token ve Warp Finance (WARP) token’larını yerleştiriyor. Analiste göre YFI’yi bir kırılma bekliyor ve kendisinin de danışmanı olduğu WARP de düşük piyasa değerine rağmen potansiyel barındırıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle