Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Ethereum Borsa Özeti 14 – 20 Eylül 2021

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum fiyatındaki değişimler yerli yatırımcılar tarafından da yakından takip edilmektedir. Geride kalan 7 günlük süre içinde ETH fiyatında beklenen yükseliş görülmezken inişli çıkışlı bir grafik çizildi. Kripto para piyasasının genelinde olduğu gibi Ethereum fiyatında da belirsizlik devam etti.

  14 Eylül ile 20 Eylül 2021 tarihleri arasında Ethereum fiyatına etki eden gelişmeleri ve önemli fiyat hareketlerini haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  14 Eylül Salı Ethereum Borsa Özeti

  Hafta başında düzeltme şoku yaşayan Ethereum fiyatında 14 Eylül Salı gününde yükseliş sinyalleri takip edildi. ETH fiyatı gün içinde yüzde 4.39 oranında değer kazanarak yeniden 3.428 dolara yükseldi. Yatırımcılar bu yükselişten memnun kalırken trendin devam edip etmeyeceği konusundaki belirsizlikleri izledi. 

  Kripto paralar hakkında zaman zaman yaptığı sert çıkışlarla tanınan iş adamı Kevin O’Leary, Ethereum’u eleştirdi. ETH blockchain’in ölçeklendirme sorununu ele alan O’Leary, rakip blockchain’lerin, Ethereum’un egemenliğine meydan okuyacağına inandığını açıkladı. 

  Sotheby’s, ünlü kuyumcu Harry Winston tarafından tasarlanan bir elmas kolyeyi açık arttırmaya çıkardı ve ETH teklifleri alabileceğini duyurdu. 24 Eylül’de Hong Kong’da yapılacak müzayedede, elmas kolyenin potansiyel alıcısı, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) veya USD Coin (USDC) ile ödeme yapabilecek.

  15 Eylül Çarşamba Ethereum Borsa Özeti

  ETH fiyatı Çarşamba gününe de iyi bir performansla başladı. Uzun zamandır peş peşe yükselişlerin görülmediği Ethereum fiyatında kripto para basınına yansıyan olumlu haberler etkili oldu. Bu gelişmelerle birlikte ETH fiyatında yüzde 5.34 oranında bir değer artışı daha görüldü ve fiyat 3.611 dolara kadar çıktı. 

  AMC Entertainment, geçtiğimiz ay Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceğini açıklamasından sonra şimdi de Ethereum müjdesi verdi. Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri, yaptığı son duyurusu ile salonlarında Ethereum ile ödeme kabul edeceğini açıkladı. 

  Etheruem’un kurucu ismi Vitalik Buterin, TIME dergisinin “Dünyanın en etkili 100 kişisi” listesine girdi. Bu gelişme özellikle Ethereum topluluğu tarafından sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. 

  16 Eylül Perşembe Ethereum Borsa Özeti

  Tecrübeli analistler, ETH fiyatında bir soluklanma dönemi olmasını bekliyordu. 16 Eylül Perşembe günü ETH fiyatı inişli çıkışlı bir performans gösterse de yüzde 1.18 oranında kayıpla günü kapadı. Böylelikle lider altcoin fiyatı 3.569 dolara gerilemiş oldu. 

  Ağustos ayının başlarındaki Londra yükseltmesinden bu yana yakılan Ethereum miktarı, 1 milyar doları aştı. ETHburned.com’da yer alan verilere göre yakılan ETH miktarı 300.000’i aştı. Bu zamana kadar toplam 303.781 ETH yakıldı. Mevcut fiyatlarla, bu 1 milyar doların üzerinde bir rakama denk geliyor.

  17 Eylül Cuma Ethereum Borsa Özeti

  En büyük ikinci kripto para birimi ETH fiyatındaki belirsizlikler devam ederken, kripto para basınına yansıyan haberler de dikkat çekti. Cuma gününde kripto para piyasası genelinde düzeltme yaşanmasıyla birlikte ETH fiyatı da hızlı düştü. Yatırımcılarını tedirgin eden ETH fiyatı yüzde 4.78 oranında gerileyerek 3.398 dolardan işlem gördü. 

  ARK Invest’ten Cathie Wood, Ethereum‘un önemli bir ihtiyacı karşıladığını ifade etti. Kripto para topluluğunda popüler bir Bitcoin destekçisi olarak bilinen Wood’un bu görüşleri dikkat çekti. Ünlü yönetici, ETH’nin potansiyel bir rezerv para birimi olarak Bitcoin’e güçlü bir alternatif olarak göründüğünü söyledi.

  Londra güncellemesinin ardından büyük bir arz şoku yaşayan Ethereum direnç bölgesinin yakınında kazançlarını konsolide etti. NewsBTC’den Aayush Jindal, Ethereum’un 600 dolar seviyesini aşması durumunda yeni bir ralli başlatabileceğini söyledi. Tecrübeli analist, Jindal’ın teknik analizine göre Ethereum’da son durum yatırımcıları umutlandırdı. 

  18 Eylül Cumartesi Ethereum Borsa Özeti

  Hafta sonuna belirsizliklerle giren kripto para piyasasında ETH fiyatındaki yükseliş sinyalleri yatırımcıları sevindirdi. En büyük ikinci kripto para birimi, yüzde 1.10 değer kazansa da yerini koruması bakımından pozitif bir gün geçirdi. ETH fiyatı borsalarda günün kapanışını 3.435 dolar seviyesinden yaparak yükseliş umutlarını yeşertti.

  Ödeme devi PayPal, Birleşik Krallık’taki tüm kullanıcılarına kripto varlık hizmetleri sunmaya başladı. Hatırlanacağı üzere şirket, Ağustos ayında bölgedeki bazı kullanıcıların kripto varlıklar ile işlem yapmasına izin vermeye başlamıştı.

  Paypal Birleşik Krallık’ta ikamet eden kullanıcılarının kripto varlık satın alabileceklerini, satabileceklerini ve saklayabileceklerini duyurmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Ödeme devi kripto para topluluğu tarafından ilgi gören bu hamlesiyle Ethereum işlemlerini de destekleyecek.

  19 Eylül Pazar Ethereum Borsa Özeti

  Haftanın son işlem günü olan 19 Eylül Pazar gününde ise ETH ayıları piyasadaki çekişmede galip geldi. Gün içinde bir miktar yükselişle başlayan Ethereum fiyatı kısa sürede negatife döndü ve yüzde 3.11 oranında değer kaybetti. Böylelikle lider altcoin 3.329 dolara kadar gerileyerek yatırımcılarını korkuttu. 

  Kripto para piyasasında farklı blockchain‘ler arasında köprü kurma amacıyla tasarlanan Wormhole, ikinci güncellemesini tanıtmasıyla basında yer aldı. Wormhole yaklaşmakta olan V1-V2 geçişinin ayrıntılarını paylaşırken, Ethereum ve Solana gibi iki popüler proje arasında köprü kuracağını açıkladı. 

  Proje ekibi, kripto para dünyasında mevcut durumda bu tür bir köprüye büyük bir ihtiyaç olduğunu vurguladı. Wormhole v2’nin en büyük özelliği ilk akıllı sözleşme platformu olan Ethereum (ETH) ile Solana (SOL) arasında kesintisiz bir değer aktarımı yapılmasına olanak tanımasıdır.

  20 Eylül Pazartesi Ethereum Borsa Özeti

  Sadece kripto para piyasasını değil tüm önde gelen borsaları olumsuz etkileyen haber akışı sebebiyle borsalarda büyük satışlar meydana geldi. 20 Eylül Pazartesi gününde piyasalarda panik yaratan gelişmeler sonrası kripto para piyasasında adeta deprem yaşandı. Lider altcoin Ethereum fiyatı da bu düşüşten çok olumsuz etkilendi.

  Çin’in en büyük gayrimenkul şirketlerinden Evergrande holdingin batma noktasına gelmesi, kripto para piyasasında satışlara hız kazandırdı. Panik satışlarının peş peşe gelmesinden sonra ETH fiyatı yüzde 10.61 oranında değer kaybıyla günü kapatırken 2.976 dolardan işlem gördü. 

  Kripto varlık yatırımcısı ve YouTuber Lark Davis, Ethereum’un beş haneli fiyatlara ulaşma yolunda yüzde 190’lık bir ralli için hazır olduğunu vurguladı. Deneyimli analist, piyasaları sarsan son düzeltmeye rağmen Ethereum’un, temel faktörlere bağlı olarak 10 bin doların üzerine çıkmaya hazırlandığını söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle