SEC ve Ripple anlaşma sağlar mı? Avukat yanıtladı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava Aralık 2020’den bu yana devam ediyor. Ticari davalarda uzmanlaşan Avukat James Filan, SEC ile Ripple davasında birçok kez gündeme gelmiş olan anlaşma ihtimalinin olası olmadığını iddia ediyor.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık 2020’de Ripple şirketine, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a ve Ripple kurucu ortaklarından Chris Larsen’a 1,3 milyar dolarlık dava açtı. SEC, XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ederek Ripple’ın 2013 yılından sonraki toplu satışlarının yasa dışı olduğunu ve suç teşkil ettiğini iddia etti. Ripple ise bu argümana karşı çıktı ve taraflar birçok kez duruşmalarda karşı karşıya geldi. Her iki taraf da davayı kazanmak adına mahkemeye güncel argümanlar sunmaya devam ediyor.

  SEC-Ripple davasının da yakın takipçisi olan, ticari davalarda uzmanlaşmış ve Filan LLC’nin de kurucusu Avukat James Filan, bir kez daha SEC-Ripple davasını değerlendirdi. Daha önce söz konusu dava ile ilgili olarak tarafların anlaşmaya varması konusunda çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Davanın ilk zamanlarında, SEC’nin daha önce aynı şekilde açtığı hiçbir davayı kaybetmemiş olmasından dolayı Ripple’ın anlaşmaya varmasının “mantıklı” olabileceği gündeme gelmişti. Ancak davada, Ripple lehine daha fazla karar çıktı.

  Filan’a Göre Taraflar Teslim Olmayacak

  Ripple lehine çıkan kararların daha fazla olması, haliyle Ripple’ın elini güçlendirdi. Ancak yine de davanın nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor. Bu nedenle anlaşma olasılığı da hala bir kenarda duruyor. Ancak James Filan, bu olasılığın mümkün olmayacağını iddia ediyor. Konuyla ilgili olarak Twitter üzerinden fikirlerini dile getiren James Filan, hem Ripple’ın hem de SEC’nin teslim olmaya niyetinin olmadığını öne sürdü.

  Avukat James Filan’ın Açıklamaları

  Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan James Filan, tam tersi şekilde tarafların anlaşma sağlayabileceklerini düşünen Avukat Jeremy Hogan ile aynı fikirde olmadığını da gösterdi. Konuya ilişkin olarak Filan şu ifadelere yer verdi:

  “Burada söylediğim her şey spekülasyon ancak deneyimlerime dayanarak bu durumda neler olduğuna dair farklı bir yorumum var. Kimsenin yakın zamanda bir anlaşma beklemesi gerektiğini düşünmüyorum

  Bu dava, kripto alanında kazanmak ve alanı başarılı kılmakla ilgilidir. Bu süreçte SEC ya da başka biri zarar görürse, bunu kendileri üstlenir. Bu bir savaş.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle