BTC ustası uyardı: Haftaya sert satışlar görülebilir

  Kripto para piyasalarının en ünlü Bitcoin (BTC) analistlerinden Willy Woo, Cumartesi günü bir paylaşım ile tahminlerini duyurdu. Woo, önümüzdeki hafta Bitcoin’in satış baskısı ile karşılaşabileceğini öne sürdü. Woo, tahminini paylaşırken makroekonomik analizlerden faydalandığını dile getirdi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayında 30 bin dolar bandına kadar geriledikten sonra 35 bin dolar etrafında sıkışıp kaldı. Ancak BTC 15 Haziran tarihinde kısa süreliğine de olsa 41 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Burada tutunamayan Bitcoin yeniden değer kaybederek 35 bin dolar etrafındaki yatay seyrine döndü. Bitcoin’in, son dönemlerdeki değer kayıpları sonrası piyasa değeri de 670 milyar doların altına sarktı. Ancak piyasada BTC adına çift yönlü tahminler gelmeye devam ediyor.

  Woo’nun İşaret Ettiği Veriler Endişelendirebilir

  Piyasalarda popüler olan Bitcoin analisti Willy Woo da BTC fikirlerini paylaşan isimler arasında. Woo, önümüzdeki hafta Bitcoin’in ne gibi senaryolarla karşılaşabileceğine ilişkin tahminlerini duyurdu. Analizlerinde makroekonomik verilerden yararlandığını dile getiren Woo, Bitcoin’in önümüzdeki hafta ciddi satış baskıları ile karşılaşabileceğini öne sürdü. Woo’nun işaret ettiği zincir üstü veriler ve Bitcoin göstergeleri yatırımcıları endişelendirebilecek türden. Woo da buradan yola çıkarak yükseliş beklentilerinin aksine bir düşüş görülebileceğine dikkat çekiyor.

  Willy Woo’nun Açıklamaları

  Willy Woo, analiz ve tahminlerini paylaşırken ABD dolarına akan sermayeden söz etti. Woo, ABD Dolar Endeksi’ne (DXY) çok fazla para aktığını dile getirdi. Woo’ya göre bu durum, yatırımcıların parasını “güvenli” bir yere taşıma eğiliminde olduğunun bir göstergesi. Buradan yola çıkan Woo, hisse senedi piyasasında görülebilecek olası bir düzeltmenin, Bitcoin fiyatına da aynı şekilde güçlü bir düzeltme olarak yansıyacağını öne sürdü. Woo analizinde şu ifadelere yer verdi:

  “Aşağı yönlü risk için sadece hisse senetlerinden endişe ediyorum. Zincir üstü veriler ne olursa olsun, Bitcoin fiyatını aşağı çekecek büyük bir düzeltme elde etmemiz mümkün. DXY’de doların gücünü fark etmek, bazı yatırımcıların dolarda güvenliğe yöneldiğini gösteriyor.”

  Woo’ya Göre Yine De Ayı Piyasası Başlangıcı Görünmüyor

  Piyasa bazı analistler BTC hareketliliğinin bir ayı piyasası başlangıcına işaret ettiğini savunuyor. Ancak Woo, BTC ağına yeni dahil olan yatırımcıların sağlıklı büyümelerini işaret ederek ayı piyasası başlangıcının olmayacağını savundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle